Současné zastupitelstvo si tak zvolila necelá polovina oprávněných voličů. Velká část občanů ho ale nyní silně kritizuje. Svárem sporu se v obci stal projekt na montážní a skladovací halu. Odpůrci volají po vyhlášení všelidového hlasování. Ve hře o referendum se v obci objevily už agitační brožury obou stran sporu, petice, ale i fámy o úplatcích nebo žalobách. 

Nové složení zastupitelstva budou Opatovičtí vybírat ze tří stran. Kromě strany, kterou reprezentuje současný starosta obce, se do předvolebního boje zapojila i strana Opatovice nad Labem a Pohřebačka pro lidi, která si dala za cíl bojovat proti plánované výstavbě nové haly.

Přečtěte si:

V katastru obce Opatovice nad Labem plánuje investor Czech Industrial Development s. r. o. realizaci investičního záměru pod názvem Průmyslový park
Čtenáři jsou rozpolceni, zda má být o průmyslové hale v Opatovicích referendum

Zdá se tedy, že téma letošních voleb je v Opatovicích jasné. A není se čemu divit, lidi zajímá, co by jim mělo vyrůst téměř za rohem.

Otázkou ale zůstává, zda referendum v obci vůbec proběhne a jaký by mělo výsledek. Jisté je, že ostře sledovaná plánovaná stavba velké montážní haly rozdělila mínění obyvatel už nyní. Developerský projekt navíc zůstane pro místní otázkou i po volbách.