Pardubice o sobě hrdě hlásí, že jsou městem sportu. Téma sportovních hal a projektů se objevuje nejen v programech a na billboardech, ale zástupy sportovců se nacházejí i na kandidátkách. Připraveni bojovat o přízeň voličů jsou bývalí olympionici, hokejisti nebo trenéři. Dalo se tedy očekávat, že téma podpory sportovních projektů promluví i do komunálních voleb.  

Místní politiky rozdělil plán na vybudování nové multifunkční haly. Přestože podnikatel a většinový majitel hokejového Dynama Petr Dědek avizoval, že projekt za zhruba čtyři miliardy korun bude financovat sám, místní politiky téma nenechalo klidnými. Vášnivé debaty probíhají i mezi Pardubáky a především fanoušky hokeje.

Jeden tábor tvrdí, že město další halu nepotřebuje. Naopak je potřeba podpořit další sporty. Druhá strana jednoznačně chce do pomyslné hokejové síně slávy s nejmodernější arenou v Evropě, kterou majitel hokejových Pardubic slibuje.   

Přečtěte si:

Dědek chce od města odkoupit pozemky v areálu dostihového závodiště, kde plánuje halu pro 15 tisíc diváků vybudovat. Opozice je ale k projektu kritická.

Pardubice už dávno nejsou jen městem hokeje. O slovo se čím dál častěji hlásí i basketbal, florbal nebo fotbal, kterému se ale nový městský svatostánek už dokončuje. O své místo na výsluní ale nechtějí přijít ani koňáci v zádech s Velkou pardubickou. Současné vedení pardubické radnice se po bouři, kterou představený návrh rozpoutal, rozhodlo nechat rozhodnutí až na novém vedení města, které vzejde ze zářijových voleb.

Současně s Pardubáky tak bude na výsledky voleb netrpělivě čekat i investor projektu Petr Dědek.