Někteří mluví o nedostatku parkovacích míst, chybějícím obchvatu města nebo rovnou o katastrofální dopravní situaci. „Bohužel všichni zažíváme komplikace v pardubické dopravě, takže si umím představit, že právě to bude jedno z témat, která budou voliče v podzimních volbách zajímat. Nejde jen o řízení dopravy, ale také o kapacity parkování a o tlak na dokončení obchvatu města,“ řekl ředitel Komorní filharmonie Pardubice Pavel Svoboda.

Právě problematika dopravy se u respondentů objevovala nejčastěji. „Na tak velké město je v Pardubicích strašně málo parkovacích míst a parkování je navíc drahé,“ podotkla Karolína Flídrová, která je momentálně na mateřské dovolené.

close Co u vás rozhodne volby? info Zdroj: Deník zoom_in Co u vás rozhodne volby?

Obyvatelé se zajímají i o plány na strategický rozvoj města nebo třeba startovací bydlení pro mladé rodiny s dětmi. „V neposlední řadě si myslím, že spoustu lidí bude zajímat i budoucí rozvoj města, to, jaké priority si komunální politici nastaví pro budoucí investice,“ sdělil Svoboda. „Pokud zde nebudou moci žít mladí lidé, město bude skomírat, zastaví se jeho rozvoj i kultura,“ doplnil ředitel Východočeského divadla Pardubice Petr Dohnal.

Mladé voliče zajímá, které akce a spolky budoucí politici podpoří. „Pro mě je důležité to, jak město financuje veřejný život. Třeba různé akce nebo všeobecně kulturu. Neméně důležité je i to, jakou podporu a dotace poskytuje spolkům a sportovním klubům,“ zmínila studentka Vanesa Bašová.

close info Zdroj: Deník zoom_in Co u vás rozhodne volby? Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas. Dostat se na ni můžete i načtením tohoto QR kódu.

Předvolební témata a sliby jsou pro lidi podstatné, ale přesto dají i na osobní stránku politiků. Někteří potencionální voliči se proto zaměřují na to, jací lidé kandidují a na jejich důvěryhodnost. „Politici by se měli zaměřit na to, jak spojit opět město s občany,“ upozornil například Patrik z Lázní Bohdaneč.

Komunální volby se uskuteční 23. a 24. září.