PARDUBICKO

Vinný košt a festival chutí

Kdy: 20. dubna
Kde: Pernštýnské náměstí, Pardubice
Proč přijít: Na Pernštýnském náměstí v Pardubicích se v sobotu uskuteční degustační festival Vinný košt & festival chutí. Akce se koná od 11.00 do 22.00. Připraveny jsou ochutnávky vína, gastronomické pochoutky a hudební program.

Špitání v Mázhausu

Kdy: v těchto dnech
Kde: Mázhaus, Pardubice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V galerii Mázhaus na Pernštýnském náměstí v Pardubicích vystavuje své obrazy Veronika Nirnbergová. Výstavní projekt Špitání nebo pracovně také Příběhy míst představuje soubor realistických maleb. Tvoří ho více než 35 obrazů zachycujících místa, která jsou malířce blízká především svými příběhy, které ji s místy pojí. Výstava potrvá do 5. května a je přístupná zdarma. Galerie Mázhaus je otevřená denně kromě pondělí od 10.00 do 13.00 a od 14.00 do 18.00.

Modřence.
Špitání se nese Pernštýnským náměstím. Je to kronika mého života, říká autorka

Rudolfův pohár

Kdy: do 21. dubna
Kde: Kladruby nad Labem
Za kolik: v sobotu 200 Kč/100 Kč
Proč přijít: Mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár se jedou do neděle v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem. Ve čtvrtek, v pátek a v neděli mají diváci vstup na závody zdarma. Vstupné se platí jen v sobotu, kdy se jede atraktivní vozatajský maraton. Základní vstupné v tento den činí 200 Kč a snížené (děti od 6 let, studenti, senioři nad 65 let) 100 Kč. Rodinné vstupné je 450 Kč. Závody začínají v 8 hodin ráno.

V Kladrubech se od 17. do 21. dubna koná Rudolfův pohár.
Na maraton do Kladrub se chystají světová esa. Diváci uvidí třicet čtyřspřeží

Hvězdy swingu

Kdy: 21. dubna
Kde: Evangelický kostel, Pardubice
Za kolik: 448 Kč
Proč přijít: V neděli od 18.30 v pardubickém Evangelickém kostele v Pardubicích zazní koncert Hvězdy swingu s 10členným Swing Bandem PSO, který vás provede největšími hity nejenom swingové hudby (Glenn Miller, D. Ellington, G.Gershwin, L. Armstrong, I. Berlin, K. Běhounek).

Historické jízdy v Pardubicích

Kdy: 21. dubna
Kde: Pardubice
Proč přijít: Obyvatelé Pardubic i turisté, kteří přijíždějí do města, si budou moci užít neobvyklých projížděk po městě. Do ulic se vrátí trolejbusy a autobusy, které by věkem měly spíše patřit do technického muzea. V neděli 21. dubna odpoledne (od 13 do 18 hodin) si Dopravní podnik města Pardubic historickými jízdami v trase linky 1 připomene 70. výročí provozu trolejbusů na Slovany. Cestující se mohou svézt trolejbusem Škoda 8 Tr. V historických vozidlech platí všechny druhy časových jízdenek. Nelze přijímat platby elektronickou peněženkou a bankovní kartou. Přímo ve vozidle je možné u řidiče nebo průvodčího zakoupit celodenní jízdenku na historické spoje v ceně 30 korun.

Dopravní podnik naplánoval provoz udržovaných starých trolejbusů a autobusů až do konce října.
V Pardubicích se znovu vrátí do provozu historické trolejbusy a autobusy

Emma a Jordan

Kdy: 20. dubna
Kde: Žlutý pes, Pardubice
Proč přijít: Dne 20. dubna zahrají v klubu Žlutý pes v Pardubicích koncert Emma Smetana a Jordan Haj. Česko, Francie, Izrael. Tři domovy a tři zásadní hudební vlivy na tvorbu Emmy a Jordana. Hudebníků, skladatelů a dvojnásobných rodičů, kteří vystupují sólo i dohromady. Jejich duety By Now, No Fire a Lost And Found zaujaly miliony posluchačů i diváků, za videoklipy byli opakovaně nominováni na Cenu Anděl. Cena od 350 Kč.

Tipy od sousedů

Ze Svitavska

Víkendové tipy 16
Víkendové tipy na Svitavsku: Za hudbou, na besedu nebo blešák

Z Rychnovska

Vydejte se nad Skuhrov k památné lípě.
Kam o víkendu? Na Kosteleckou pouť, módní přehlídku, šmajdy i za trofejemi

Z Chrudimska

Slatiňanský zámek v letošní sezóně přivítá návštěvníky s novinkami.
Kam vyrazit o víkendu na Chrudimsku? Podívejte se na naše tipy

Z Hradecka

Hradec na bruslích - inline bruslaři v ulicích krajského města.
Kam o víkendu na Hradecku? Do archeoparku, Hradcem na bruslích či na Majáles