Ceremoniál, na kterém si můžete připomenout 79. výročí osvobození Československa, se uskuteční ve středu od 11 hodin u pomníku obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí v Pardubicích.

Více si můžete přečíst ZDE:

V Dašicích ve středu vypraví slavnostní průvod. Bude zahájen ve 14 hodin u hasičské zbrojnice a veřejnost je zvána.

V Přelouči začne vzpomínková akce ve středu v 10 hodin u památníku bojovníků proti fašismu a rasismu v parku u sokolovny. Vzpomínku pořádá město ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu, TJ Sokolem Přelouč, Junákem Přelouč, Klubem Dr. M. Horákové a Klubem rodáků a přátel Přelouče a také za účasti Smíšeného pěveckého sboru J. B. Foerster Přelouč.

Další tipy na 8. května 

Ve středu se na pardubickém zámku od 10 do 18 hodin konají Slavnosti perníku. Pořadatelé slibují i kurz baby Jagy v sedání na lopatu a v letu na koštěti.

Více se dozvíte ZDE:

Východočeské muzeum v Pardubicích otevře pro veřejnost od 8. května novou výstavu Exit 91 / Vykopávky. Představí nejzajímavější a nejreprezentativnější archeologické objevy – včetně nejstarší dřevěné studny na světě.

Klub českých turistů Slovan Pardubice odhalí svému prvnímu předsedovi JUDr. Josefu Štolbovi ve středu ve 12.30 hodin pamětní desku na domě ve Smilově  ulici č.p. 307, kde žil v letech 1897-1912.

Více o tomto pozoruhodném pardubickém patriotovi se dočtete ZDE:

V ekocentrum Paleta v Pardubicích můžete ve středu od 15 hodin navštívit představení Michelinská restaurace pardubické improvizační skupiny Paleťáci, která slaví 15 let na scéně.

Ve středu startuje na pardubickém dostihovém závodišti krosová sezona mítinkem Cross Country Koroka. V hlavním dostihu se představí trojice vítězů z mítinku loňské Velké pardubické. První dostih se běží ve 13 hodin.

Více o středečních dostizích:

Mezinárodní motokrosové závody se jedou ve středu od 13 hodin v Holicích.

close Motocross Holice. info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in

Den otevřených dveří pořádá ve středu Tenis Chvaletice na svých kurtech ve Chvaleticích. Od 12 do 16 hodin je zvána veřejnost. Připraveny budou soutěže pro děti, trampolína a občerstvení.