PARDUBICKO

Svatební veletrh v Pardubicích

Kdy: 3. a 4. února od 10.00
Kde: ČSOB Pojišťovna, Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Budete se v roce 2024 vdávat nebo ženit? Inspiraci a dodavatele všeho nezbytného pro váš svatební den najdete na jubilejním 20. ročníku Svatebního veletrhu v Pardubicích. Budete mít příležitost omrknout nejen svatební a společenské šaty, pánskou módu, snubní prsteny, květiny, dorty, cukroví, ale čeká vás také prezentace hotelů, restaurací, fotografů a videokameramanů, vizážistek či dýdžejů. Veletrh se koná v sobotu a v neděli v budově ČSOB Pojišťovny, v sobotu je otevřeno od 10 do 17 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

Charitní ples

Kdy: 3. února od 19.00
Kde: Obecní dům, Ostřešany
Za kolik: vstupné 250 Kč
Proč přijít: Oblastní charita Pardubice zve na 9. charitní ples, který se koná v sobotu od 19 hodin v Obecním domě v Ostřešanech. Připravena je bohatá tombola a veškerý výtěžek plesu podpoří Domácí hospic Andělů strážných Oblastní charity Pardubice. K tanci a poslechu hraje skupina Bumble Bee Band.

Florbalový ples

Kdy: 3. února od 19.00
Kde: Sokolovna, Pardubice
Za kolik: 390 Kč
Proč přijít: V sobotu se uskuteční historicky druhý florbalový ples v Pardubicích. Bude se konat v budově Sokola Pardubice a zváni jsou všichni přátelé pardubického florbalu, bývalí hráči i fanoušci. Připraven je bohatý doprovodný program a tombola.

Lenka Dusilová v Pardubicích

Kdy: 4. února od 19.00
Kde: Divadlo 29, Pardubice
Za kolik: základní vstupenka 400 Kč
Proč přijít: Zpěvačka Lenka Dusilová v Pardubicích v Divadle 29 v neděli večer představí svůj sólový projekt, který je vyústěním její cesty k vrstevnatějšímu, osobnějšímu a intimnějšímu vyjádření. Dusilová je fenomén české hudební scény. Prošla vývojem z pozice rockové a popové hvězdy do současné tvůrčí fáze. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje zejména s loopery, rozšířenými vokálními technikami a vytváří unikátní atmosféru.

Procházka za zimujícími vodními ptáky

Kdy: 3. února od 8.30
Kde: sraz ve Stéblové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vydejte se na procházku za zimujícími vodními ptáky a oslavte světový den mokřadů. Východočeské muzeum v Pardubicích pořádá v sobotu ornitologickou vycházku v okolí písníků Oplatil a Čeperka. Účastníci se mohou těšit na pozorování, určování vodních i suchozemských ptáků včetně zimních hostů z dalekého severu za pomoci stativového dalekohledu s až 60násobným přiblížením. Sraz účastníků je v 8.30 před starým nádražím ve Stéblové. Aktuální informace o konání vycházky jsou na webu muzea a jeho facebookové stránce. Vycházka je zdarma.

ORLICKO

Maškarní ples

Kdy: sobota 3. února od 20.00
Kde: Dolní Čermná
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Společně s Farností Dolní Čermná srdečně zveme na náš Maškarní ples. Fantazii se meze nekladou, takže čím originálnější maska, tím lépe. Těšit se můžete na bohatou tombolu, předtančení místní skupiny DC dance nebo originální vystoupení našeho hvězdného Tria M připravené speciálně pro Maškarní ples!

Hurvínkův popletený víkend

Kdy: neděle 4. února
Kde: Kulturní centrum Česká Třebová
Za kolik: od 220 korun
Proč přijít: Příběh o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Hra plná písniček a groteskních situací potěší i ty nejmenší diváky.

CHRUDIMSKO

Dětský karneval 2024

Kdy: sobota 3. února od 14.00
Kde: Kulturní klub Skuteč
Za kolik: dospělí 80 korun, děti v maskách zdarma
Proč přijít: Zábava, soutěže a hry zajištěny! Můžete se těšit na bohatou tombolu. Vstupné - Dospělí 80,- Kč - Děti v maskách zdarma. S doprovodem hudebních kapel: GORYS Band a Bing Bang. Na minulý karneval přišla Tlapková patrola. Koho tam potkáme tentokrát?

Výstava železničních modelů

Kdy: od pátku 2. února
Kde: Divadlo Karla Pippicha Chrudim
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Železniční modeláři z Chrudimi ve spolupráci s Chrudimskou besedou si Vás dovolují pozvat na výstavu železničních modelů, která se uskuteční v rozšířených prostorech Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Budeme vystavovat ve výstavní síni, kde naleznete kolejiště H0 a v divadelní kavárně, kde budou kolejiště TT a N.

SVITAVSKO

Přes střechu Evropy - Memoriál Jaroslava Hamerníka

Kdy: sobota 3. února od 8.00
Kde: Svitavy
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Klub českých turistů v Poličce a obec Borová pořádají v sobotu 3. února 2024 53. ročník lyžařského přejezdu evropského rozvodí v Borové.

Slavnostní smetanovský bál

Kdy: sobota 3. února od 19.00
Kde: Smetanův dům Litomyšl
Za kolik: od 1900 korun
Proč přijít: Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou Marka Šedivého hraje tentokrát k tanci: polky i valčíky Bedřicha Smetany, Johanna Strausse, ale i Jiřího Vejvody nebo Karla Vacka.