PARDUBICKO

Výstava Světla vyprávějí

Kdy: do 7. ledna
Kde: zámecké valy, Pardubice
Za kolik: Vstupné leden: všední den dospělí 150 Kč, děti (od 3 do 15 let), studenti s průkazem ISIC, senioři nad 62 let 100 Kč, rodinné vstupné 400 Kč; víkend dospělí 250 Kč, děti (od 3 do 15 let), studenti s průkazem ISIC, senioři nad 62 let 150 Kč, rodinné vstupné 550 Kč
Proč přijít: Tisíce světýlek, kilometrové světelné řetězy, tunely, fotorámy a světelné sochy září do 7. ledna na valech pardubického zámku. Výstava Světla vyprávějí je otevřená do 7. ledna, a to denně od 16 do 21 hodin.

VIDEO: Světla vyprávějí v Pardubicích

Zdroj: Jaroslav Černý

Cumulus imperio

Kdy: do 4. února
Kde: Mázhaus, Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Výstavu obrazů pardubického výtvarníka Jakuba Seidla s názvem Cumulus imperio můžete navštívit od 2. ledna do 4. února v galerii Mázhaus na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Výstavu tvoří obrazy kreslené technikou digitální ilustrace. Autor představuje svou lásku k arbitrárním prvkům ve světě (např. mrakům) a také lásku ke svému vlastnímu tvořivému proces. Galerie je otevřena každý den kromě pondělí od 10 do 13 a od 14 do 18 hodin.

Od pátku do první lednové neděle mohou lidé i na Pardubicku sčítat opeřence. Další informace v článku: 

Sýkora koňadra
Blíží se Ptačí hodinka, na Pardubicku pozorováním vládl havran, v kraji koňadra

Tříkrálový koncert

Kdy: 7. ledna
Kde: kostel svatého Bartoloměje, Pardubice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V rámci Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Oblastní charita Pardubice, se v neděli 7. ledna od 16 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Pardubicích uskuteční tradiční Tříkrálový koncert chrámového sboru a hostů pod vedením profesora Jiřího Kuchválka.

Tříkrálová sbírka opět pomůže rozšířit služby pardubické charity.
Tříkrálovou sbírku charita v Pardubicích zahájí ve čtvrtek. Jste zváni

Výstava betlémů

Kdy: do 7. ledna
Kde: Knihovní centrum U Vokolků, Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: V Literárním muzeu Knihovního centra U Vokolků na Příhrádku v Pardubicích můžete ještě do 7. ledna zhlédnout unikátní výstavu betlémů známé řezbářky a malířky Jarmily Haldové. K vidění jsou betlémy ze dřeva, papírové, krabicové, ale třeba i jeden kaktusářský. Vstupné je zdarma. Literární muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Dům v Libišanech.
Do Libišan se sjíždějí davy. Rekordman bude svítit až do svátku Tří králů

Putování za dárky

Kdy: do 7. ledna
Kde: Zámek, Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Víte, jaké vánoční dárky dostávaly děti dříve? Přijďte to zjistit na vánoční stezku, kterou připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích. Stezka vás provede zámeckým parkánem a končí na velkém nádvoří. Poslední šanci putovat za dárky máte s dětmi o víkendu. 

ORLICKO

Novoroční koncert: Hudba Hradní stráže a Policie České republiky

Kdy: sobota 6. ledna od 19.00
Kde: Kulturní centrum Lanškroun
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Srdečně vás všechny zveme na Novoroční koncert, na kterém vystoupí Hudba Hradní stráže a Policie České republiky, velký dechový orchestr, který už více než šedesát let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale také v zahraničí.

Tříkrálový koncert

Kdy: neděle 7. ledna od 17.00
Kde: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ústí nad Orlicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na tříkrálovém koncertu se představí hudební klenoty naší školy. Symfonický orchestr Decapoda a soubor bicích nástrojů Co-Bo-Drums.

CHRUDIMSKO

Tříkrálová sbírka

Kdy: sobota 6. ledna od 8.00
Kde: Luže
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tříkrálová sbírka ve městě Luže. Sraz koledníků v 8.00 ve Volnočasovém centru. Akci pořádá Oblastní charita Pardubice.

21. společenský Tříkrálový ples

Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: Kulturní klub, Skuteč
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Společenský ples, živá taneční hudba, předtančení, bohatá tombola, vstup již od 19.40.

SVITAVSKO

Živý betlém a tříkrálová koleda

Kdy: sobota 6. ledna od 9.00
Kde: Polička
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Farnost Polička chystá živý obraz příchodu do Betléma, vystoupí desítky postav tradičních i neokoukaných, poklonit se přijde i tříkrálový průvod v čele se Třemi králi na koních. Na Palackého náměstí chystáme stánek s drobným občerstvením, příležitost se zahřát u punče a popovídat.

Tříkrálový ples

Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: Sokolovna, Dolní Újezd
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Římskokatolická farnost Dolní Újezd, KDU-ČSL Dolní a Horní Újezd Vás zvou na Tříkrálový ples. Těšit se můžete na taneční orchestr Combo 2 a bohatou tombolu.

Mohlo by vás zajímat: Známé obchodní centrum Grand zavřelo. Podívejte se, jak bude vypadat po přestavbě

Zdroj: Čížková Nikola