„Aviatická pouť je již několik let zařazena mezi pardubické tahouny, což svědčí o oblíbenosti akce. K tomu, abychom návštěvníky nezklamali, musíme připravit odpovídající program, na jehož přípravě začínáme pracovat vždy krátce po skončení předešlého ročníku. Nejde však jen o to vysnít si nějaká letadla, ale především je třeba hledat cesty, jak pokrýt jejich finanční požadavky, což je ta stále složitější stránka přípravy letového programu Aviatické pouti,“ říká Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti a pokračuje:

„Také pro letošní ročník jsme pro návštěvníky připravili na sobotu a neděli celodenní program. Hlavním bodem se stane tradiční, přibližně pětihodinový, souvislý blok letových ukázek. V něm se divákům představí nejen četná historická letadla, ale i moderní stroje Armády ČR, včetně sólové ukázky Gripenu, či záchranářský vrtulník. Program doplní i pozemní velkoprostorové scény, které si u diváků získaly značkou oblibu a Aviatická pouť patří k průkopníkům této formy ukázek na českých leteckých dnech. V různých formách se na ploše pardubického letiště odehrávají již přes dvě desetiletí.

Pardubický zámek zažil v roce 2023 rekordní návštěvnost.
Zámek v Pardubicích stanovil nový rekord, návštěvnost prudce vzrostla

Představí se také letečtí akrobaté i piloti z pardubického Centra leteckého výcviku. Tato organizace cvičící nové piloty si v letošním roce připomíná dvacáté výročí vzniku a je tradičním partnerem Aviatické pouti. Poprvé se divákům představí i Letka AP, která zatím létá s trojicí ultralehkých replik letadel z první světové války. Jedná se tak i o naplnění dávného snu zakladatele Aviatické pouti Jaroslava Jandy, jehož památku si i letos v programu připomeneme.

Pochopitelně s dalšími detaily programu budeme postupně seznamovat,“ dodává Jan Rudzinskyj. Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

(Tisková zpráva)

Mohlo by vás zajímat: Nový semafor na 17. listopadu zastaví vysoké kamiony a pomůže školákům

Zdroj: Michal Žampach