Hlavní hvězdou závěrečné projekce desátého ročníku Pardubického letního kina Pernštejn byl legendární hokejový brankář, pardubický rodák DOMINIK HAŠEK.

Ten zavítal v pondělí večer do areálu vedle skateparku u hlavního vlakového nádraží jako speciální host premiéry režisérské verze dokumentu Pivo a Pardubice.
V něm jeden z nejslavnějších hokejových brankářů planety prozradil režiséru Janu Chicago Novákovi například i to, kolik piv vypil nejvíc v životě…

Jak se vám líbil dokument Jana Chicago Nováka Pivo a Pardubice?
Byl to třetí dokument, který jsem od Jana Chicago Nováka viděl. Poprvé to byl snímek Občan Havel přikuluje. Poté přišel na řadu dokument Pušky, puky, pivo a psi. V něm jsem se také objevil, protože pojednával o historii hokejové Dukly Jihlava, kde jsem byl na vojně. I nový dokument Pivo a Pardubice se mi líbil. Poznal jsem v něm pár lidí, s nimiž se znám ze svého působení v Pardubicích. Pokud člověk má k tomuto městu a pivu vztah, myslím, že ho mohl zaujmout. Nevím, jak dokument přijmou lidé z jiných měst, ale pro Pardubáky to musí být srdeční záležitost.

Co říkáte na to, že už deset let mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic po celou dobu prázdnin sledovat pod širým nebem zcela zdarma atraktivní domácí i zahraniční tituly?
To, že jsou všechny projekce po celou dobu prázdnin zcela zdarma, mě překvapilo. Je třeba ocenit, že pořadatelé letního kina i město dokázali pro Pardubáky i lidi z okolí něco podobného udělat. Klobouk dolů!

Máte nějaký silný zážitek z letního kina?

Kdysi bylo v Pardubicích letní kino na stadionu. Pamatuji si, že jsme se jednou vydali na film se Sagvanem Tofim. Tuším, že to byla Láska z pasáže. Tehdy hrozně pršelo, takže jsme sice viděli na plátno, ale přes provazy deště vůbec neslyšeli, co herci říkají.

Co jste říkal na výběr místa pro Pardubické letní kino – tedy areál u skateparku nedaleko hlavního nádraží?
Překvapilo mě, jak je to tu hezky připravené. Na druhou stranu se přiznám, že kdybych si mohl vybrat, dal bych osobně přednost Jiřinkám – tedy Tyršovým sadům. Jako kluk jsem tam chodil trénovat, s ženou jsme tudy procházeli na zámek, takže k nim mám velmi silný vztah.

Proč jste se rozhodl osobně zavítat na slavnostní zakončení Pardubického letního kina?
Do Pardubic už tolik nejezdím, dostanu se sem tak dvakrát nebo třikrát za rok. V posledních týdnech jsme tu propagovali můj nápoj Smarty. Je to moje značka, tak se teď pro ni snažím udělat co nejvíc. Beru to jako mou novou náplň života, která mě baví a které se teď nejvíc věnuji.

Jak složité je se v novém byznysu prosadit?
Velmi. Už je to tři roky, co se mu věnuji. Rok a půl nápoj prodáváme. Investuji do něj hodně svých peněz, ale věřím tomu, že se tato značka jednou prosadí a bude známá tak, že sama sebe uživí. Pokud by se to podařilo a začala vydělávat peníze, mohli bychom pak dávat finance i na charitu, sport a kulturu. To je zatím sen, který bych si rád splnil.