Čechy mám ráda

„O kariéru v zahraničí bych se asi nikdy nepokusila, protože já prostě miluju Čechy, Moravu a Slovensko. To neberu za cizí zemi, ale za bratrance, který patří k nám,“ konstatovala pro náš Deník zpěvačka Lucie Bílá při své nedávné návštěvě Pardubic.

Ta naše země je tak krásnou vesničkou, že nepotřebuju nic víc. Je mi dobře tady. Je úplně jedno, jestli to jsou střední nebo východní Čechy,“ uvedla.

„Mám ráda Čechy, jejich selský rozum a humor. Líbí se mi i to, že jsme lišky podšité, šibalové, kteří se umí díky tomu, jak nás historie kroutila, různě otáčet a kličkovat jak zajíci. A také miluju české jídlo. Je sice pravda, že je po něm někdy těžko, ale bez něj bych prostě nemohla žít. Ven mě zkrátka nikdo nedostane,“ nechala se slyšet oblíbená zpěvačka, která prý ráda přijela i do města perníku.

„Na autogramiádu jsem se těšila. Přestože tu na mne čekalo hodně lidí, tak i kdyby jich tu stálo deset, bylo by mi to jedno. To je podobné jako v případě koncertů. Když se na nějaký připravuju a na zkoušce vidím třeba uklízečku a dvě šatnářky, chci do toho dát všechno. Neumím to jenom na půl,“ řekla Lucie Bílá.

Hlavní jsou diváci

„Popravdě řečeno, ani se moc neorientuju, kde zrovna vystupuju. Manažer mě vždycky někam odveze, strčí mi do ruky mikrofon a oznámí, že tohle není Brno, jak jsem si původně myslela, ale Bratislava,“ smála se jedna z nejpopulárnějších tuzemských interpretek současnosti.

„Důležitější než místo je pro mne publikum, které se v sále sejde. Když někam přijedu, tak nějakým způsobem vycítím, jestli lidé chtějí, abych spíše mluvila nebo abych byla radši zticha a zpívala. Mám hrozně ráda sály, kde se dá mluvit a kde se dá získat atmosféra třeba vyprávěním vtipů. Mimochodem – znáte ten, jak plave kapr v medu a říká: ,tak to je teda hustý’,“ vyprávěla zpěvačka, která v Pardubicích propagovala svou novou autobiografickou knihu Jen krátká návštěva potěší a výběrové bilanční trojalbum Platinum collection.

Vše pohromadě

„Obsahuje spoustu písniček, které jsem třeba nikde nemohla najít, když jsem je zrovna pro něco potřebovala. Teď je mám konečně pohromadě. Je to má minulost zabalená do dárkového balení,“ sdělila Lucie Bílá, která už nyní intenzivně chystá další řadové CD.

„S Ondrou Soukupem a Gábinou Osvaldovou připravujeme novou desku na září. Několik písniček už máme nahraných – včetně Psa bezdomovce,“ prozradila známá zpěvačka. „Gábina je prostě fantastická. Když si přečtu její texty, tak se nejprve hrozně dlouho směju a až pak jsem je schopná odzpívat,“ doplnila.

„Vypadá to, že nová deska bude mít hloubku. Chtěla jsem sice rozhihňanější, ale jsem vděčná za její moudro,“ konstatovala Lucie Bílá na adresu svého nového titulu, který se bude jmenovat Woman, což bude i název jejího příštího turné. „Půjde o jedenáct velkých koncertů ve velkých sportovních halách. Už se na ně moc těším,“ uzavřela rozhovor pro náš Deník.