Touto veleúspěšnou inscenací je interaktivní detektivní komedie Paula Pörtnera Bláznivé nůžky, která po osmi povedených sezonách opouští velké jeviště a přesouvá se na Malou scénu ve dvoře.

„Bláznivé nůžky přenášíme na Malou scénu, neboť jsme přesvědčeni, že zde budou ještě zajímavější, protože komorní prostor nabízí bližší kontakt s herci. Třeba tu diváci objeví i víc indicií, které se ve hře vyskytují a které byly zatím objeveny jen párkrát," zdůvodňuje novinku ředitel divadla Petr Dohnal.

Crazy komedii z kadeřnického salonu, v němž dojde k vraždě, na česká jeviště uvedl režisér Petr Novotný.

Němec jako posila

I na Malé scéně bude diváky bavit původní obsazení tedy Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler a Ladislav Špiner, nováčkem v týmu je pouze Milan Němec, který převzal roli po Josefu Vránovi.

„V zásadě jde o klasickou situační komedii. Je to prostě dobře napsaná sranda a jako malý bonus k tomu je přidaný trik. Zbourá se pomyslná čtvrtá stěna a publikum může svými názory ovlivňovat průběh představení. Je to vlastně jakýsi divadelní kinoautomat, v němž si diváci mohli zvolit pomocí dvou tlačítek, jak bude děj pokračovat. Tady si mohou vybrat toho, o kom se domnívají, že je vrahem v detektivní zápletce, o které ta inscenace je," připomíná režisér představení Petr Novotný.

Bláznivé nůžky sklízejí úspěch nejen v Pardubicích, ale také na řadě zájezdů po celé republice i na divadelních festivalech.

Na Malé scéně dnes

„Hra je nositelkou Ceny poroty přehlídky České divadlo 2008 a držitelkou titulu Komedie roku 2007, který získala na VIII. ročníku Grand Festivalu smíchu, jehož porotci ocenili také Ladislava Špinera za nejlepší mužský herecký výkon festivalu v roli kadeřníka Tonyho," sděluje mluvčí Východočeského divadla v Pardubicích Radek Smetana.

Poprvé budou Bláznivé nůžky k vidění na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla dnes od 19 hodin.

(pad)