ON THE ROAD 2015Pátek 28. srpna
16:30 otevření areálu
17:30-18:30 ZNOUZECTNOST
19:00-20:00 KVĚTY
20:30-21:30 MUCHA
22:00-23:00 VYPSANÁ FIXA
23:30-0:30 RUDOVOUS
1:00-2:00 E!E

Sobota 29. srpna
10:30 otevření areálu
11:30-12:30 MIXLE V PIKSLE
13:00-14:00 STO ZVÍŘAT
14:45-15:45 TATA BOJS
16:30-17:30 LENKA DUSILOVÁ
18:00-19:00 VOLANT
19:30-20:00 DIVADLO TŘÍ
20:30-21:30 DUKLA VOZOVNA
22:00-23:00 SKYLINE
23:30-0:30 METEOR Z PRAHY
1:00-2.00 KALKATA BAND

Kdy: 28. – 29. srpna 2015
Kde: Areál kempu U Čochtana, nedaleko Lázní Bohdaneč

Festival On the Road se o posledním prázdninovém víkendu vrací už podesáté do areálu kempu U Čochtana nedaleko Lázní Bohdaneč a společně s návštěvníky a vystupujícími tak oslaví desáté narozeniny. A stejně jako každý rok, i letos poputuje výtěžek ze vstupného na charitativní účely.

Hlavním tahákem budou Tata Bojs

„Po letech úporného snažení jsme sobě i návštěvníkům dali dárek – zahrají u nás Tata Bojs, kteří se nám moc líbí. A kulatiny slavíme i s naší kapelou, takže se těšíme dvojnásob," uvedl zpěvák a kytarista Vypsané fixy a zároveň dramaturg festivalu Michal „Márdi" Mareda.

Snad i díky takovému programu je letos o festival opravdu velký zájem.
„Lístky jsou dnes už vyprodané," hlásí organizátoři na oficiálních webových stránkách festivalu i na facebooku.

„Naším cílem je zachovat jedinečnou atmosféru festivalu. A k tomu patří i komorní areál, do kterého nejde natlačit několik tisíc lidí," vysvětlil ředitel festivalu Vilém Vinopal, proč už lístky nebudou ani na místě.

Upozornil zároveň, že vstupenky jsou nepřenosné. „Nejde, aby někdo šel jen v pátek a pak někoho poslal místo sebe v sobotu a obráceně. Dvoudenní lístek je na dva dny pro jednu osobu a nedá se půjčovat, předávat nebo měnit," podotkl ředitel festivalu na sociální síti.

Jako vzpomínka nové album

K oslavě prvních kulatin si pořadatelé nenadělili pouze skupinu Tata Bojs. „Chtěli jsme, aby vzniklo něco trvalejšího. Měli jsme v úmyslu vytvořit poctu Pardubicím a jejich okolí a spojení Vypsané fixy s tímto městem je také hodně znát v našich písničkách. Proto jsme obě věci propojili," přiblížil okolnosti vzniku projektu Michal Mareda.

„Celé si to vzal na starost náš bubeník Pítrs a kamarád Marek Kukla. Oslovili zdejší kapely, aby zkusily napsat a nahrát vždy jednu píseň o Pardubicích a pak udělat jednu vlastní předělávku jimi vybrané písně od Vypsané fixy," dodal zpěvák. Vzniklo tak album o dvou discích, které dostalo pracovní název San Piego On the Road.

Benefiční charakter už je tradicí

„Doufáme, že se aspoň trochu povede přiblížit zvláštnost a jedinečnost nejen města jako takového, ale také různorodost a barevnost lidí, kteří v něm žijí," přeje si Márdi. Stejně jako všechny dosavadní ročníky, bude mít i ten letošní benefiční charakter.

Podle pořadatelů to je možné díky tomu, že kapely na festivalu hrají zadarmo nebo za výrazně snížený honorář.

„Výtěžek pak rozdělíme na několik dílů. Část peněz posíláme prostřednictvím organizace Adopce na dálku dvěma holčičkám do Ugandy a Indie. Další finance poskytneme společnosti CEDR Pardubice, která pomáhá duševně nemocným lidem se zařazením do společnosti," připomněl každoroční hlavní cíl festivalu Vilém Vinopal.

Navíc se podle něj snaží tato akce neustále navazovat spolupráci s místními spolky a sdruženími, kterým není lhostejné životní prostředí a místo, v němž žijí. Je to i spolek Město na kole, který se věnuje rozvoji cyklistiky v Pardubicích a každoročně pořádá cyklojízdu na festival a v areálu poskytuje bezplatnou službu hlídání kol.

Přijede i Dusilová, Sto zvířat a Květy

„Čtvrtým rokem spolupracujeme s projektem Čistý festival, jehož cílem je, aby návštěvníci těchto akcí třídili odpad a udržovali okolí čisté. V druhém ročníku jsme dokonce co do objemu vytříděných plastů zvítězili v kategorii menších festivalů," pochlubil se ředitel přehlídky.

Vedle pořádající Vypsané fixy a hlavní hvězdy letošního ročníku, pražské kapely Tata Bojs, bude k hlavním letošním tahákům patřit zpěvačka Lenka Dusilová, brněnská alternativní skupina Květy nebo ska v podání Sto zvířat. Vedle kapel se mohou návštěvníci těšit na divadelní představení, hry a pro nejmenší je připraven také dětský koutek. Nebude chybět ani oblíbená čajovna.