A je to tady. Pokud už vám ve skříni nedočkavě stepují střevíce, začněte pomalu hledat kravaty a plesové róby. Sezona tanečních společenských akcí už totiž klepe na dveře.

První vlaštovka

O úvod se tuto sobotu postaral 3. reprezentační ples Vektor Wellnes Clubu v pardubickém Domě techniky, kam zamířily desítky návštěvníků. Taneční zábavu uvedla dokonce tři předtančení a klub zde nakrojil také velký dort ke svým čtvrtým narozeninám. Pochopitelně nemohla chybět ani tradiční bohatá plesová tombola.
Pokud jste nedočkaví, máte už tento měsíc šanci navštívit některé z chystaných plesů. Už desátého listopadu se v Dukelském domě kultury  chystá Staročeský bál.  Mezi tanci se budou hosté bavit třeba hraním tanečních her.

Chystá se také řada tanečních večerů s dechovkou v Kulturním domě Dubina.
Za zmínku stojí jistě i dětský karneval a ples, který se v únoru chystá v Kulturním domě Hronovická.

Tématické plesy

Tématické plesy uvede v prosinci Mikulášská zábava, těšit se ale můžete na plesy mysliveckých a hasičských spolků nebo sokolské Šibřinky. V Pardubicích se ale konají také plesy s erotickou tematikou… Zapomínat nelze ani na nespočet maturitních plesů. Mezi nejnavštěvovanějšími jsou v tomto směru plesy pardubického gymnázia Dašická.
Tradiční vrchol plesové sezony se pak na konci ledna chystá v pardubickém divadle, a to dokonce dvakrát! Po loňském úspěchu totiž letos pardubické divadlo hostí plesy rovnou dva – Divadelní bál a Městský ples.