„Bylo pro nás ctí a potěšením zahrát na Kunětické hoře," řekl Michal Malátný, frontman jedné z hvězd letošního ročníku putovního festivalu Hrady CZ, skupiny Chinaski. Ta se pod „Kuňkou" představila na závěr přehlídky. Na scéně se objevila v sobotu večer hodinu před půlnocí a vzhledem k silnému větru chvíli nebylo jisté, jestli bude moct vystoupit.

Naštěstí však všechno dobře dopadlo, vítr se umoudřil a Michal Malátný se svými „kumpány" mohli fanouškům nadělit spoustu příjemných hudebních dárků v podobě největších hitů kapely.
Zajímavý byl i výsledek průzkumu při hitu Zadarmo, kdy Malátného zajímalo, kolik návštěvníků festivalu musí splácet hypotéku…

Čechomor se pod hradem královsky bavil

Bylo vidět, že se hraním královsky baví. A to i přesto, že vystupovali v sobotu ve tři odpoledne, kdy pod Kunětickou horou panovalo značné dusno.

„Na Kunětické hoře je vždycky dobře. Hráli jsme tu už několikrát a pokaždé jsme si to vystoupení užili. Ten hrad je prostě krásný a koncertu dodá báječnou atmosféru," rozplýval se Karel Holas (vlevo), houslista, zpěvák a kytarista oblíbené skupiny Čechomor, která se na hradech či v podhradí skutečně cítí jako doma a její muzika se do tohoto prostředí náramně hodí.

close Festival České hrady 2015 pod Kunětickou horou. Čechomor. zoom_in „My jsme si jako kapela odjeli své první turné po hradech už v roce 2004," zavzpomínal pro Deník Karel Holas, který společně se svým kolegou, violoncellistou Čechomoru Michalem Pavlíkem předvedl návštěvníkům letošního ročníku festivalu Hrady CZ také unikátní šermířský souboj se smyčci.

Nouze však nebyla ani o další překvapení. Kapela předvedla i rozmanité taneční choreografie. Do repertoáru pak zařadila též píseň Mladičká básnířka jako vzpomínku na společné turné s písničkářem Jarkem Nohavicou, jehož připomínkou je i film Petra Zelenky Rok ďábla.

Pod „Kuňkou" zněly rovněž další hity Čechomoru, jako třeba Včelín, Velické zvony, Hruška či Mezi horami.

„Kromě koncertů na hradních festivalech a své vlastní tour chystáme na srpen speciální vystoupení s dechovkou. Věřím, že to bude překvapení pro fanoušky a snad i legrace. Ještě jsme nezkoušeli, ale už na tomto projektu pracujeme a zatím to vypadá skvěle," podotkl člen svitavsko-pražské formace Čechomor Karel Holas.

Anna K. to zvládla!
Navzdory lékařům

Přijede nebo ne? To byl jediný otazník letošního programu festivalu Hrady CZ, který se o víkendu uskutečnil pod hradem Kunětická hora. Populární zpěvačka Anna K. to nakonec zvládla a pod „Kuňku" dorazila!

A to i přesto, že před pár dny utrpěla úraz. Na schodech si podvrtla nohu a upadla. S otřesem mozku a tržnou ránou na hlavě pak skončila v nemocnici a nemohla tak vystoupit na předchozích zastávkách putovního festivalu.
„Jsem ráda, že jsem to v sobotu zvládla, i když to bylo na hraně," přiznala Anna K. v rozhovoru pro Deník.

„Trochu jsem doufala, že bude zataženo. Paní doktorka mi kladla na srdce, ať se vyhýbám pobytu na sluníčku. To v době mého vystoupení skutečně pralo, z čehož jsem moc nadšená nebyla. Jinak to však byl krásný koncert. Měla jsem z něj skvělé dojmy. Lidé byli bezvadní," svěřila se Anna K., jíž se myšlenka „hradního" festivalu velmi zamlouvá.

„Je to výborný nápad. Proto mi bylo líto, že jsem musela předešlá vystoupení na tomto festivalu zrušit. Jsem šťastná, že jsem se mohla vrátit a že jsem stihla už Kunětickou horu," řekla známá zpěvačka.
Tu letos v létě čeká prý hlavně spousta práce a koncertů. „Ale mezi nimi se určitě budu snažit alespoň trochu odpočívat," slíbila Anna K.

Wanastovky potěšily. A došlo i na Panice

close Festival České hrady 2015 pod Kunětickou horou. Wanastowi vjecy. zoom_in Co písnička, to hit. Lži, sex a prachy, Sbírka zvadlejch růží, ale také třeba Panic, pecka, kterou si kapela půjčila od „sesterské" formace Lucie. Skupina Wanastowi Vjecy vedená zpěvákem a kytaristou Robertem Kodymem (a už nějaký ten pátek bez P.B.Ch. v sestavě) v sobotu večer pod Kunětickou horou odehrála velmi dobrý koncert. Rozhodně šlo o jeden z vrcholů letošního ročníku putovního hudebního festivalu Hrady CZ.