Malá expozice Světa vodníků spolu s expozicí věnovanou našemu nejslavnějšímu představiteli pohádkových vodníků a patronu celého projektu Josefu Dvořákovi. A také Svět loutek černého divadla, který je evropským unikátem a který sídlil po dvě uplynulé sezony v Chrudimi. To jsou dvě hlavní lákadla nového prohlídkového okruhu na zámku v Cholticích. V den jeho otevření připravili organizátoři i pestrý doprovodný program.

„Návštěvníky čeká od deseti do sedmnácti hodin na zámeckém nádvoří loutkové divadelní představení, Veselé kreslení chrudimského ilustrátora a výtvarníka Miroslava Alexy, staročeská kovárna s ukázkami kovářského řemesla, dřevořezby, malování na obličej, ukázky a prodej výrobků ze šustí, tvůrčí dílny pro malé i velké či premiérový prodej originální Vodnické medoviny s puškvorcem,“ řekl za pořadatele akce Petr Baláž.

„V provozu bude i nedávno znovuotevřená zámecká restaurace a samozřejmě také zámecká expozice s Vlastivědným muzeem a unikátní kaplí svatého Romedia,“ poznamenal Petr Baláž.

„Nová expozice bude pro návštěvníky otevřena prozatím jen o víkendech a svátcích, v době letních prázdnin potom denně,“ upřesnil.

(red)