„Jsem nadšený a mám pocit, že jsme letos vybrakovali snad všechny ceny. Cítím se jak Lionel Messi. Jsem rád, hlavně kvůli Jiřímu Zapletalovi, který na jevišti nechal  všechno," podotkl umělecký šéf Klicperova divadla Hradec Králové David Drábek.

Intenzita rostla každým okamžikem

„Dramaturgyně festivalu Jana Uherová mi říkala, že potlesk vestoje v Pardubicích nebývá zvykem. Intenzita prožívání inscenace rostla každým okamžikem, na konci to už bylo báječné. Nebozí diváci v Hradci už si na naše experimentování přivykli," sdělil David Drábek.

„Úspěch v Pardubicích mě hodně povzbudil. Po představení jsem šel v Hradci ještě do klubu, byl jsem v takové euforii, že jsem ji potřeboval sdílet," uvedl umělecký šéf Klicperova divadla.
K autorským verzím her Figarova svatba a Richard III. hodlá Drábek příští rok přidat i Shakespearovu tragédii Romeo a Julie. Zároveň ale připravuje i další díl Jedlíků čokolády pod názvem Velká mořská víla. Ve Stavovském divadle ho pak čeká Ostrovského Les.

„Velká zkušenost pro mě bylo režírování opery Válka s mloky. Kromě mého klidu to zachránil hlavně dirigent Marko Ivanović," uzavřel David Drábek.