Východočeské divadlo (VČD) chystá na následující víkend hned dvě zajímavé akce. Dnes a zítra večer od devatenácti hodin je v Městském divadle na programu premiéra nové inscenace pardubického stánku Thálie Čas katů.

„Jde o příběh malého velkého muže v divokém světě,“ konstatovala dramaturgyně inscenace Jana Uherová a dodala, že v hlavní roli se objeví Jiří Kalužný.

Dalším lákadlem je v této sezoně poslední Den otevřených dveří, který se uskuteční zítra od čtrnácti do patnácti hodin. „Skupinky zájemců projdou divadlem za doprovodu Dagmar Novotné a Zdeňka Rumpíka. Ti návštěv〜níkům vyloží stoletou historii divadla v Pardubicích a prozradí kdejakou zákulisní perličku či nové poznatky z knihy o historii divadla, kterou VČD vydá na podzim,“ sdělil mluvčí VČD Radek Smetana.

„Ti, kdo přijdou, budou mezi prvními, kteří uvidí dekorace k inscenaci Čas katů. Jevištní 〜mistr Jan Vocásek jim předvede technické možnosti scény. Dále budou mít zájemci možnost nahlédnout do zrekonstruovaných prostor předprodeje za divadlem a do nové krejčovské dílny,“ podotkl Radek Smetana.

„Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců, budou skupinky diváků početně omezené. Na konkrétní hodinu si tedy diváci musejí za symbolických dvacet korun zakoupit vstupenku. Tu si mohou zakoupit v předprodeji VČD či přímo na místě před jednotlivými prohlídkami, ale s tím rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené,“ uzavřel divadelní mluvčí.⋌ (td)