Jedná se o pokračování populární komedie Normální debil, která sklízí velký divácký ohlas na Malé scéně ve dvoře. Stejně jako v případě prvního dílu bude inscenaci režírovat autor textu Robert Bellan. Normální debil se věnuje dětství průšviháře Norberta Intribuse, druhý díl už spíše dospívání hlavního hrdiny.

„Druhý díl vznikl hlavně proto, že jsem v tom tématu cítil další potenciál. Vojna, disko, sex a první divadelní angažmá na pozadí osmdesátých let minulého století mi přišlo potenciálně vtipným rámcem pro přerod hlavního hrdiny v mladého muže,“ uvedl Bellan. Jednotlivé historky budou zasazené do dobových událostí, které se s životem hlavního hrdiny přímo prolínají. „Ocitneme se tak například při natáčení Discopříběhu, vystoupení Depeche Mode v Praze nebo při legendárním projevu Milouše Jakeše na Červeném Hrádku.

A v neposlední řadě taky při studentské demonstraci 17. listopadu na Národní třídě,“ vysvětlil režisér. Diváci v nové inscenaci uvidí Josefa Lásku, Veroniku Malou, Petra Borovce a Ladislava Špinera. Premiéra je plánována na 20. února. O tom, zda se nakonec uskuteční, rozhodnou platná protiepidemická opatření.