„Elling a Kjell zabloudili v překotném tempu a odcizenosti dnešního světa, proto museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu,“ nastínil děj mluvčí VČD Radek Smetana.


„Síla inscenace je v textu a způsobu uchopení tématu. Jde o pohled na dva mentálně postižené muže, který ukazuje, že i oni jsou lidé,“ uvedl Michal Przebinda, jenž si zahrál laskavého chráněnce Ellinga a Kjella Franka. „Reakce pardubického publika na tuto hru byly bezvadné. To, že má derniéru, je líto zejména oběma hlavním představitelům Jirkovi Kalužnému a Radku Žákovi. Ti se asi dlouho s takto vyhraněným a specifickým úkolem nepotkají, ale my, herci, jsme takoví cynici, že i kluci možná budou rádi, když se s touto inscenací se ctí rozloučí a uchovají si na ni hezkou vzpomínku. Přece jen je to hodně náročná hra a oni mají zajímavé práce dost i tak,“ řekl Michal Przebinda.


Před dnešní derniérou bude přečteno také Mezinárodní poselství, které se každý rok při Světovém dni divadla překládá do více než dvaceti jazyků a předčítá v divadlech po celém světě.


„Letos byl vybrán člen Nejvyšší rady Spojených arabských emirátů – vládce Šardžáhu – Jeho Výsost šejch Dr. Sultan Bin Mohammed Al Qasimi,“ informoval náš Deník mluvčí pardubického stánku paní Thálie.