„Vypráví příběhy mladých lidí, kteří žijí své životy, jako kdyby každý den měl být jejich posledním. Není to díky jejich statečnosti nebo lehkovážnosti. Tento postoj je přirozený s ohledem na skutečnost, které čelí. Píše se totiž rok 1944 a jejich příběhy se odehrávají v Němci okupované Varšavě. Mladí Poláci vnímají své zapojení do podzemního hnutí nejen jako vlasteneckou povinnost, ale také jako dobrodružství, příležitost se pochlubit před svými vrstevníky a zapůsobit na dívky. Flirtují, předvádí se a dělají plány během jejich odbojového cvičení, aniž by si uvědomovali, že se blížící léto stane nejtěžší zkouškou jejich života," nastínil děj příběhu provozovatel Pardubického letního kina Tomáš Drechsler.

Noční běžec

Zítra ve stejný čas bude v areálu vedle skateparku nedaleko hlavního vlakového nádraží k vidění americký snímek Noční běžec.


„Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Liam Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Ed Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (Vincent D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Joel Kinnaman), Jimmyho syn, jehož celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout," konstatoval Tomáš Drechsler.