Pardubické divadlo chystá poslední premiéru sezony. Na Kunětické hoře nastuduje Shakespearovu slavnou komedii Sen noci svatojánské.
Premiéry se uskuteční na vyhlídce hradu Kunětická hora už tuto sobotu a neděli vždy o půl deváté večer.
„I po několika zkouškách, kdy počasí nebylo úplně příznivé, nás hra stále ještě baví.  Sen noci svatojánské se navíc do prostředí hradu hodí," uvedl hostující režisér pardubické inscenace Marián Pecko.

Nadpřirozeno  zastanou akrobati

V magické komedii Williama Shakespeara se diváci mohou těšit například na Petru Tenorovou, Martinu Sikorovou, Josefa Pejchala a Miloslava Tichého. Herce doplní akrobaté, kteří budou figurovat v rolích elfů. Jejich obdivuhodné kousky divákům naznačí život nadpřirozených postav, které nepodléhají gravitaci. Ve hře se představí i herec pražského Divadla pod Palmovkou Jan Konečný. Příležitost dostanou i studenti pardubické konzervatoře.

Sen noci svatojánské se v pardubickém divadle naposledy hrál zhruba před 15 lety a patřil k oblíbeným inscenacím. „Tentokrát diváci dostanou možnost slavnou hru vidět na Kunětické hoře a musím říci, že toto prostředí hře vyloženě sluší," prohlásil dramaturg Tomáš Syrovátka.

Přírodní prostředí s magickými scénami

Hra diváky přenese do magického prostředí, do reje lásek a nelásek mezi milenci Lysandrem, Hermií, Helenou, Demetriem a králem a královnou elfů Oberonem a Titanií.
Mezi nimi bude poletovat a rozpustile řídit běh světa rarášek Puk. Představení doplní mimo jiné i písně, a to jak v češtině, tak v angličtině.
Divadlo všem návštěvníkům představení doporučuje pořádně se obléknout, případně si s sebou vzít deky nebo spací pytle na přikrytí.

„Společenský oděv na tuto premiéru není nutností. Zimní bunda rozhodně nebude ostudou," konstatoval ředitel Východočeského divadla v Pardubicích Petr Dohnal.
„Budeme se snažit odehrát všechna představení na Kunětické hoře, tedy i za méně příznivého počasí," ujistil ředitel pardubického stánku paní Thálie.

Markéta Markovicsová