Do Občanské záložny v Přelouči se o víkendu sjedou nejlepší čeští dabéři a herci, kteří propůjčují svůj hlas mnoha filmovým a televizním hrdinům. Po roce se zde opět koná slavnostní udílení cen Františka Filipovského Dabing 2009. V pořadí patnáctý ročník společenské a kulturní akce, která se koná ve Filipovského rodišti, je určen i pro širokou veřejnost. Na náměstí se po celé sobotní odpoledne až do večera budou odehrávat městské slavnosti.

Přenos na náměstí

Největší kulturní událost roku zažije tuto sobotu město Přelouč. V sobotu 19. září se zde totiž uskuteční již po patnácté udílení dabingových cen. Ačkoli se hlavní program bude odehrávat v prostorách Občanské záložny, která má velmi omezenou kapacitu, nepřijdou zájemci o tento slavnostní akt zkrátka. „Při příležitosti tohoto kulatého jubilea je letos pro účastníky oslav připravena opravdu zajímavá novinka, a to v podobě velkoplošné projekce na náměstí. Slavnostní udílení cen tak budou moci sledovat v přímém přenosu nejen diváci přímo v sále Občanské záložny, ale i všichni přítomní na náměstí T.G. Masaryka,“ říká mluvčí přeloučské radnice Martina Horáčková.

Sobota je ostatně ve znamení přeloučských oslav a na historickém náměstí bude po celý den jarmark s mnoha atrakcemi. Jejich odpolední program zahájí ve 12.30 hodin vystoupení Dechového souboru ZuŠ před gymnáziem Přelouč, o půl hodiny později se vydá průvod na cestu městem. Ve 13.30 se lidé mohou lidé těšit na vystoupení mažoretek a po nich přijde na řadu zpívání a tančení s Míšou. Ve 14.15 se na pódiu představí Michal Hudček s kapelou Troya, od 15 hodin začne BU-BU diskotéka. V 15.30 zazpívá přeloučskému publiku Honza Kalousek a po něm se začne hrát na country notu skupiny Fešáci. V 17 hodin začne hlavní hřeb večera a tím je přímý přenos z udílení cen za dabing prostřednictvím velkoplošné projekce. „Večerní program proběhne jako tradičně v sále Občanské záložny a bude jej moderovat již osvědčený moderátor a herec Michal Pavlata. Z hereckých osobností bychom letos v Přelouči rádi přivítali například herečky Táňu Wilhelmovou, Terezu Bebarovou, Dagmar Čárovou nebo Aťku Janouškovou, z herců pak Vladimíra Dlouhého či Martina Sobotku. Obzvláště milým a vítaným hostem bude určitě paní Pavlína Filipovská,“ nastínila předpokládanou účast celebrit mluvčí města. Milovníci hereckých hvězd a hvězdiček si již navykli, že před zahájením udílení mají velkou šanci dostat se do jejich blízkosti a případně ulovit i nějaký ten autogram. Podobně je tomu i po jeho skončení.

V 18.30 hodin již začne opět náměstím znít hudba, a to v podání Leony Machálkové s kapelou. Od 20 hodin se přitvrdí – o závěr slavnostní se totiž postarají kapely Unisono a Polymetal.