Tento snímek režiséra a scénáristy Slávka Horáka bude v areálu vedle skateparku nedaleko hlavního vlakového nádraží promítnut zcela zdarma.

A o čem pojednává? „Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná.

Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu," nastínil děj dnešního filmového příběhu jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

„To všechno k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle „hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým moravským rozumem," nechal se slyšet Tomáš Drechsler.

Komedie a drama

„Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že také ona potřebuje péči," uzavřel provozovatel kina.