DONAHA! S takovým heslem vyrazila v pondělí večer do Společenského sálu bohdanečských lázní známá herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová společně se svou kolegyní a dlouholetou kamarádkou Danou Homolovou.

„Nikdo z nás nepůjde donaha fyzicky. Máme tím na mysli spíše psychické svlékání,“ vysvětlila Dana Homolová charakter pořadu, který byl v bohdanečských lázních součástí pravidelného cyklu Večer s… a jehož celý název zněl DOlinová NA HAnbě.

Deset tisíc v obálce

Přesto však i fyzická nahota na přetřes přišla. „Když jsme v kladenském divadle, kde jsme s Míšou byly v angažmá, zkoušeli Páralovu hru Romeo a Julie 2000, režisér, který byl mimochodem dost velký prasák, po ,Dolince’ chtěl, aby se svlékla do půl těla. Míša najednou ztuhla a doufala, že si to během dvou měsíců zkoušek rozmyslí. Nestalo se. Tak jsem jí alespoň vyhádala, aby se mohla svlékat zády k publiku. To pak byly najednou narvané portály lidmi,“ zavzpomínala Dana Homolová.

„Potom jsem ale jednou byla na jednom představení v pražském Divadle Rokoko a viděla, jak je tam Míša svlečená do půl těla a rozpráví se Štěpničkou. A za pár let se objevila v Playboyi,“ divila se.

„V Rokoku jsem ztvárnila bláznivou intelektuálku, která si vůbec neuvědomuje, že si rozepíná košili a sundá podprsenku, zatímco rozmlouvá se Štěpničkou. Když jsem čekala dceru Terezku, už jsem tu roli nechtěla hrát. Přebrala ji po mě jiná kolegyně a vymínila si, že se svlékne jen do podprsenky. Ale ta scéna už najednou neměla to kouzlo. Chyběl jí ten moment překvapení,“ líčila Michaela Dolinová, která nabídku nafotit lechtivé snímky do Playboye dostala v sedmatřiceti letech.

„To už bylo po narození obou mých dcer. Souhlasila jsem tenkrát jen za té podmínky, že to bude vtipné. Žila jsem do té doby poměrně ctnostný život, tak jsem si řekla, že by bylo fajn udělat něco šíleného. Tehdy jsem byla rosničkou na Nově a vůbec jsem si neuvědomila, jaký z toho bude skandál. Tehdy jsem spadala pod zpravodajství, kterému šéfoval Pavel Zuna. Když se to dozvěděl, tak na mě pořádně řval. Dal mi tehdy pět tisíc korun pokutu, ale mohla jsem být ráda, že mě nevyhodil,“ konstatovala někdejší moderátorka počasí, kterou tenkrát nenechali ve „štychu“ její příznivci.
„Když se prosákla výše pokuty, zaslali mi dva lidé anonymně pět tisíc korun v obálce. Peníze jsem dala na charitu a zůstal mi dobrý pocit, že alespoň tihle dva mě podpořili,“ svěřila se Michaela Dolinová, která už by prý na podobnou nabídku znovu nekývla. „V tu chvíli mi nedošlo, že to nebude jen krátkodobá aféra, na kterou se za několik dní zapomene. I díky internetu se zřejmě vždycky najde někdo, kdo mi to třeba v pětasedmdesáti letech připomene,“ poznamenala čtyřiačtyřicetiletá umělkyně.

„To po mě nikdy nikdo nic takového nechtěl,“ prohlásila Dana Homolová, která však mimo jiné ztvárnila i roli Pastorové v eroticky laděných snímcích Playgirls 1 a 2.

V bohdanečských lázních se hovořilo také o „zaručených“ zprávách bulváru o údajné anorexii Michaely Dolinové.
„Minulé prázdniny se mi podařilo i díky stěhování zhubnout čtyři nebo pět kilo. Byly zlaté, ale u nás, menších postav, je to hned víc vidět. Protože jsem se přiznala, že jsem za to ráda, hned jsem byla označena za anorektičku,“ sdělila známá herečka.
„To já jsem anorexii skutečně měla, a to v sedmdesátých letech. Tehdy se tomu ale tak neříkalo, to jsme jenom blili,“ podotkla Dana Homolová.
„Tenkrát jsem zhubla asi deset kilo za půl roku. A naučila mě to Bohdalka,“ nechala se slyšet dcera herce Miroslava Homoly a také bývalá žena Václava Vydry, která se objevila i ve filmech Bestiář (Patricie), Waterloo po česku (čtvrtá úředníkova manželka), Oznamuje se láskám vašim (Margot), Katapult (Tina) a Brácha za všechny peníze (Kohoutková).

Sněháňky se ujaly

„S Danou jsme dlouholeté kamarádky. Je vtipná, pohotová, a to si na ní cením. Se všemi průšvihy, které jsem kdy v životě měla, jsem chodila za ní,“ řekla na adresu své kolegyně Michaela Dolinová.

Ta zavzpomínala i na své televizní přebrepty. „Takový, jaký se povedl Mileně Vostřákové v živém rozhlasovém vysílání, jsem ale neměla žádný. Ta totiž chvíli před jedenáctou dopoledne prohlásila, že si ještě stihneme zasouložit místo zasoutěžit. Když jsem pak uváděla Snídani s Novou, tak jsem se bála, aby mě nepotkalo něco podobného,“ vyprávěla. „Jediné, co se mi podařilo, tak při předpovědi počasí říct místo sněhové přeháňky sněháňky. Někomu se to zalíbilo, a tak jsem to začala používat a dodnes si to řada lidí pamatuje,“ pravila rodačka z Třince, která na sebe práskla, že několik let žila také v Hnojníku a pak ve Frýdku–Místku.