Po první sportovní části, která se uskutečnila od 26. do 29. září, se bude konat kulturní díl slavností. Potrvá  do neděle 13. října.
Slavnosti nabídnou řadu koncertů, tanečních vystoupení a dalších společenských událostí. „Druhá část Městských slavností, která předchází dalšímu sportovnímu svátku, Velké pardubické, bude zcela věnována tradičnímu kulturnímu programu. Návštěvníci jubilejního 20. ročníku tak nepřijdou o Spanilou jízdu kočárů, historický program na zámku, průvod včelařů ani o jinou součást slavností, na kterou jsou zvyklí," uvedla za organizátory produkční Lenka Královcová.

Vše vyvrcholí ohňostrojem

Své dveře v těchto dnech otevřou zájemcům také galerie, muzea, kluby, divadla a historická místa Pardubic. Ke klasice těchto dní patří jízdy historických vozidel, Dny medu, projížďky v kočárech i sobotní lampionový průvod završený ohňostrojem na břehu Labe.

V pátek a v sobotu se v historické části města otevře Pernštýnské tržiště, které bude nabízet různé regionální výrobky. Pro děti i rodiče budou k dispozici tvořivé dílny.
V sobotu bude žít Příhrádek irskou hudbou a tancem v pořadu Celtic Session, zámek ovládnou dobové hry pro děti a historická hudba.

Koncerty přímo
na náměstí

Na Pernštýnském náměstí vystoupí celá řada zpěváků a muzikantů. V pátek večer  předvede své umění pardubická skupina Dukla vozovna.
V sobotu odpoledne je pro folkaře určen Podzimní potlach. Po ohňostroji završí hudební program na náměstí skupina Medicimbal.

První část festivalu byla sportovní

Jubilejní dvacáté Podzimní Městské slavnosti v Pardubicích byly letos poprvé rozděleny na dvě části. První byla věnována především sportu a konala se před Zlatou přilbou. Na Pernštýnském náměstí se tehdy  prezentovaly desítky sportovních klubů a oddílů z celého města.