Areál kempu U Čochtana 
nedaleko Lázní Bohdaneč

Účinkují:
Tata Bojs
Sto zvířat
Lenka Dusilová (na snímku)
Skyline
Volant
Dukla vozovna
Kalkata Band
Meteor z Prahy
Mixle v piksle
Divadlo Tří

Kdo dosud váhal s koupí lístků na desátý ročník benefičního hudebního festivalu On The Road, který včera začal v areálu kempu U Čochtana a pokračuje na stejném místě také dnes, má smůlu. Festival už totiž naplnil kapacitu a vstupenky již nejsou k mání.
„Na jednu stranu jsme velice potěšeni nebývalým zájmem lidí o naši akci, na druhou stranu nás samozřejmě mrzí, že se k nám nedostanou všichni," uvádí člen pořádajícího spolku Dea Dealbata Vilém Vinopal.

Omezená kapacita

Omezenou kapacitu pořadatelé stanovili záměrně.
„Kdo někdy byl v areálu U Čochtana, ví, že je to místo sice pěkné, ale také poměrně malé. Samozřejmě bychom mohli prodávat lístky bez omezení, ale vystavovali bychom riziku především naše návštěvníky," vysvětluje Vilém Vinopal důvody omezeného počtu vstupenek.

Podle něj by také festival přišel o svou jedinečnou, komorní, takřka rodinnou atmosféru.

O tom, že počet lístků má jasnou hranici, údajně informovali pořadatelé se značným předstihem. „Dlouho dopředu jsme tento záměr avizovali na našem facebookovém profilu a vydali jsme také tiskovou zprávu, ve které jsme tento fakt zmiňovali," zdůrazňuje Vilém Vinopal.

„Po letech úporného snažení jsme sobě i návštěvníkům dali dárek – zahrají u nás Tata Bojs, kteří se nám moc líbí. A kulatiny slavíme i s naší kapelou, takže se těšíme dvojnásob," podotýká zpěvák a kytarista Vypsané fixy a zároveň dramaturg festivalu Michal „Márdi" Mareda.

Dárek? Tata Bojs

K oslavě deseti let si však pořadatelé festivalu nenadělili pouze skupinu Tata Bojs.
„Chtěli jsme, aby vzniklo něco trvalejšího. Rozhodli jsme se udělat poctu Pardubicím a jejich okolí. Spojení Vypsané fixy s tímto městem je taky hodně znát v našich písničkách. Proto jsme obě věci spojili," přibližuje okolnosti vzniku celého projektu Michal „Márdi" Mareda.

„Celé si to vzal na starost náš bubeník Pítrs a kamarád Marek Kukla. Oslovili zdejší kapely, aby zkusily napsat a nahrát vždy jednu píseň o Pardubicích a pak udělat jednu vlastní předělávku jimi vybrané písně od Fixy," dodává Michal „Márdi" Mareda.
Vzniklo tak album o dvou discích, které dostalo pracovní název San Piego On the Road.

Kam jdou peníze?

Stejně jako všechny dosavadní ročníky, tak i ten letošní bude mít benefiční charakter. Podle pořadatelů to je možné díky tomu, že kapely na festivalu hrají buď zadarmo, nebo za výrazně snížený honorář.

„Výtěžek pak rozdělíme na několik dílů. Část peněz posíláme prostřednictvím organizace Adopce na dálku dvěma holčičkám do Ugandy a Indie. Další finance poskytneme společnosti CEDR Pardubice, jež pomáhá duševně nemocným lidem se zařazením do společnosti," připomíná každoroční hlavní cíl festivalu Vilém Vinopal.

Navíc se tato akce podle jeho slov neustále snaží navazovat spolupráci s místními spolky a sdruženími, kterým není lhostejné životní prostředí a místo, kde žijí.