Po třech úspěšných festivalových vystoupeních v červenci (Rheingau Musikfestival, Třeboňská nocturna a Klášterní hudební slavnosti Šumperk) nastoupili na dovolenou, ale hned 8. srpna se představili s legendární skupinou Olympic před dvěma tisíci nadšených diváků v Jaroměřicích nad Rokytnou na Mezinárodním festivalu Petera Dvorského a 19. srpna ve zcela zaplněném Společenském sále v Mariánských Lázních na Mezinárodním festivalu Fryderyka Chopina.

Nové album točí 
s Boni pueri

Od středy 26. srpna nahrává orchestr v produkci vydavatelství ArcoDiva pod taktovkou Marka Štilce nové CD, a to společně s Českým chlapeckým sborem Boni pueri.

„Na albu se objeví populární díla českých i světových mistrů, ale také úpravy lidových písní a hudba z hollywoodských filmů. Stejný program zazní také na zářijovém zájezdu obou těles do čínské Šanghaje," upřesnila pro Deník mluvčí pardubického orchestru Blanka Scholleová.

Pardubickým posluchačům začnou jejich koncerty v Sukově síni Domu hudby v polovině září.

Úvod sezony bude ve velkém stylu

Do nové abonentní sezony vkročí Komorní filharmonie ve velkém stylu – pod taktovkou svého šéfdirigenta Petera Ferance uvede od 14. do 16. září hudbu Prokofjevovu (Klasická symfonie), Bachovu (Koncert pro klavír, smyčce a basso continuo f moll, Haydnovu (Trubkový koncert Es dur) a Šostakovičovu (Koncert pro klavír, trubku a smyčce č. 1 c moll). Jako sólisté se představí vynikající mladí interpreti – trumpetista Gábor Boldoczki z Maďarska a klavírista Michal Šupák.

Cyklus Máme hosty začíná 1. října setkáním s Janem Budařem a jeho skupinou Eliščin band.

Oblíbený cyklus pro děti a jejich rodiče O čem nám vypráví hudba pokračuje již sedmým rokem a jeho první koncert se koná v neděli 4. října.

Program s řadou skvělých umělců

„Posluchače čeká krásný program po celou nadcházející sezonu. Abonentní koncerty, koncerty z cyklu Máme hosty i mimořádné koncerty přivedou do Pardubic mnoho znamenitých umělců z domova i ze zahraničí," poznamenala Blanka Scholleová.