Zemětřesení? Ne! Jede se dál!

 

„Dům kultury a kino Dukla bude fungovat normálně dál. Žádné organizační ani personální zemětřesení nechystáme. Myslím, že není důvod k žádným obavám,“ konstatoval Tomáš Urbánek.

„Původně jsme měli společnost provozující Dům kultury a kino Dukla převzít až se začátkem nové sezony, ale nakonec jsme se rozhodli, že nemá smysl taktizovat a čekat až do září. A to navzdory tomu, že červenec a srpen jsou pro provoz kulturního zařízení hluchými měsíci,“ poznamenal jeden z jednatelů společnosti Bohemia Grant.

„Momentálně finišujeme s přípravou Pouti pro všechny, která se v prostorách domu kultury a přilehlém parku uskuteční v sobotu 16. června. Na červenec plánujeme generální úklid,“ nechal se slyšet Tomáš Urbánek.

Jeho otec Ladislav měl jako šéf Základní organizace odborového svazu ECHO Paramo a zároveň jediný jednatel Domu kultury a kina Dukla mandát jednat s potenciálními zájemci o odkup stoprocentního podílu společnosti provozující Dům kultury a kino Dukla a zároveň spolurozhodoval o tom, jaká nabídka nakonec dostane přednost, zda ta od společnosti jeho syna nebo od města.

Město prý žádný bojkot nechystá

 

„Detaily smlouvy v žádném případě zveřejňovat nehodláme, protože je to obchodní záležitost,“ pravil rezolutně Ladislav Urbánek.

„Noví provozovatelé si tu samozřejmě nebudou moci dělat, co chtějí. Už několikrát jsme se vyjádřili, že v této budově chceme zachovat kulturu i nadále,“ sdělil šéf Základní organizace odborového svazu ECHO Paramo.

„Otázkou je, jak to bude dál s kinem. Zatímco loni jsme touto dobou měli ze vstupného milion korun, letos je to za stejné období pouhá třetina,“ dodal Ladislav Urbánek.

„Odboráři si mohou se svým majetkem nakládat, jak uznají za vhodné. To, že dali nakonec přednost soukromé společnosti a nikoliv městu, je čistě jejich volba. Způsob, jakým s námi jednali, už jsem zkousl,“ podotkl náměstek pardubického primátora Jan Kislinger, který měl za město mandát jednat s odboráři.

„Žádný bojkot vůči Domu kultury a kinu Dukla se ze strany radnice nechystá. Náš případný finanční příspěvek bude záviset na konkrétních akcích, které se tu budou konat. Pokud budou pro město přínosné, nevidím důvod, proč je nepodpořit,“ uzavřel náměstek pardubického primátora.