Šestý ročník divadelního festivalu pod širým nebem s kouzelnými kulisami renesančního zámku nabídne v hlavním programu 11 inscenací na třech scénách. "Hrát se bude na obou nádvořích a v šapitó na prvním zámeckém rondelu,“ slibuje Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích, které společně se spolkem NaEx festival pořádá. Letos je festival součástí programu 500 let renesance ve východních Čechách. "Také u Pernštejnů nebyla o milostné zápletky nouze, odrazem je třeba i nádherná nástěnná malba Samson a Dalila ve Vojtěchově sále nebo zpodobnění Štěstěny vrtkavé hned vedle,“ upozornil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Festival odstartoval v úterý večer komedií Srnky v podání Divadelního studia D3 z Karlových Varů.

Ve středu 28. července se od 18 hodin se diváci mohou těšit na dvě autorské komedie nekorektního pardubického uskupení Divadlo Tří: detektivku Podraz a svéráznou jednoaktovku Mýdlo špiní charakter. Ve 21 hodin vtrhne na hlavní scénu na zámecké nádvoří mladý a neklidný soubor Ductus Deferents, který tvoři studenti herectví pražské DAMU. Autorská inscenace mladých umělců, kteří se „utrhli z divadelního řetězu“, se jmenuje R+J Cestopissing. Hra o cestování časem na pozadí lidského chtíče a dnešních společenských témat vezme diváky do roku 2048.

„Ani letos jsme nezapomněli na náročného diváka. Přivážíme na Pernštejnlove titul Cikánský boxer. Filip Teller ho s mimořádným diváckým úspěchem i ohlasem odborné kritiky hraje od roku 2016. Monodrama vychází ze skutečného příběhu boxerské hvězdy Johanna Trollmanna, zvaného Rukeli. Inscenaci uvidíte ve čtvrtek 29. července od 18 hodin v šapitó,“ zve dramaturgyně.

Více informací na www.pernstejnlove.cz a www.facebook.com/pernstejnlove.