Do Pardubic tento úspěšný soubor přijede s komedií Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic. Jedno z vrcholných Shakespearových děl upravili dramaturg Štěpán Otčenášek a režisérka Hana Burešová. Ta je festivalovým divákům dobře známá, jelikož její inscenace posbíraly už mnoho cen.

Skvělí herci

V hlavních rolích se představí Marek Němec a Helena Dvořáková, v první soutěžní komedii se ale představí i celá řada skvělých herců, jako třeba Jan Vondráček, pardubická rodačka Klára Sedláčková – Oltová či Miroslav Hanuš.

Mnohokrát předtím zpracovaný příběh o dívce, kterou její nápadník pro zlou pomluvu zavrhne, rozšířil dramatik o svébytné pásmo škorpících se milenců Benedika a Beatricie a rovněž absurdně groteskní pásmo přiblblých strážníků, díky nimž paradoxně příběh dospěje k šťastnému rozuzlení…

„Mnoho povyku pro nic je svižně inscenovaná klasická komedie mírně hořkého obsahu. Mezi přednosti této inscenace jistě patří kolektivní souhra a jemně dávkovaná ironie, která nachází tu pravou polohu mezi archetypy a poněkud cynickým pohledem dneška, že v této hře se opravdu mnoho nestalo. Všechny tři roviny hry jsou provedeny herecky přesvědčivě, i když přece jen největšího šarmu dosahují Marek Němec a Helena Dvořáková v rolích Benedika a Beatricie," zhodnotil inscenaci šéfredaktor serveru i-divadlo.cz Michal Novák.

PONDĚLNÍ PROGRAM
Městské divadlo
26. ledna, 19.00
William Shakespeare / Mnoho povyku pro nic (Divadlo v Dlouhé, Praha)

Malá scéna ve dvoře
8.30 a 10.00
Hana Baroňová / Glorie z Indie (Formela)

17.00
Šimon Peták a kol. / Moje výchova k herectví (JAMU Brno, Studio Marta)

21.00
Tracy Letts / Zabiják Joe (DAMU Praha, Divadlo Disk)