Helena Vondráčková a její doprovodná kapela Charlie Band zavítají během koncertního turné Helena show 23 do Pardubic. Rodačka ze Slatiňan na Chrudimsku vystoupí ve čtvrtek 7. prosince a poté ještě v pátek 8. prosince v Congress Centre v Paláci Pardubice.

Vystoupení bude doplněno unikátní videoprojekcí. Zazní nejenom osvědčené hity, jako je Dlouhá noc, Sladké mámení, Dvě malá křídla tu nejsou, Já půjdu dál nebo Vzhůru k výškám, ale také novinky z posledního studiového alba Tvrdohlavá. Jako host se představí Tomáš Slavíček - tanečník, choreograf a několikanásobný mistr světa ve stepu. S Helenou Vondráčkovou spolupracuje od roku 2009 a v repertoáru mají řadu společných stepařských čísel.

Helena Vondráčková na Českém slavíku
Helena Vondráčková všem na Slavících vyrazila dech, může za to její maminka

„Do rodného kraje jezdím koncertovat moc ráda, je to pro mě srdcová záležitost,“ nechala se slyšet zpěvačka v rozhovoru, který Deníku poskytla vloni po úspěšném pardubickém koncertu. Koncertování v Pardubickém kraji je pro ni přátelské a osobnější. „Miluji pohled na spokojené publikum. Je to pro mě největší odměna, kterou mohu za svou práci dostat," řekla tehdy Helena Vondráčková.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde: 

Koncert Heleny Vondráčkové 14. října 2022 v Pardubicích.
FOTO: Moje kariéra? Jízda, která ještě nekončí, říká Helena Vondráčková

Na hudební scéně působí Helena Vondráčková od roku 1964. Dosud vydala více něž 90 LP a CD a prodala 20 milionů hudebních nosičů. Je nositelkou řady domácích i mezinárodních ocenění. Účinkovala v mnoha úspěšných muzikálových projektech, ztvárnila několik rolí ve filmech, pohádkách a seriálech. Stále pravidelně vystupuje nejen doma, ale také v zahraničí, zejména na Slovensku, v Polsku a v Německu. V průběhu své kariéry nazpívala více než 1600 písní. Své poslední novinkové album Tvrdohlavá vydala v produkci Warner Music v roce 2020.