Vrcholem plesové sezony v Pardubicích jsou dva bály, které se oba konají ve Východočeském divadle. V sobotu je to Reprezentační ples města Pardubic. V pátek to byl Divadelní bál, jenž je známý svou veselou neformální atmosférou, ale i příležitostí potkat herce, kteří se sem chodí bavit. Tématem letošního večera bylo Hrajeme v rytmu swingu.

Tanečním číslem si účastníci plesu připomněli nedávnou divadelní premiéru Kiss me, Kate, což je americká muzikálová komedie Colea Portera, krále swingových písní. Po loňském úspěchu se plesající i letos bavili za doprovodu swingového a jazzového orchestru JK BAND Pardubice. Zahrál a zazpíval také Michal Hrůza a jeho kapela Hrůzy. Součástí večera bylo i vyhlášení nejúspěšnější herečky a herce.

Titul nejpopulárnější pardubické herečky si z plesu potřetí za sebou odnesla Martina Sikorová, která nejvíce hlasů získala za muzikálové role v Cabaretu, Zpívání v dešti a Jeptiškách, řada diváků také vyzdvihla její výkon v nedávném scénickém čtení monodramatu Povolání Heather Roseové. Na druhém místě se umístila stejně jako v loňském roce Petra Janečková, již desetinásobná vítězka divácké ankety, a třetí pozice patří Veronice Mackové, což je po dvou letech v pardubickém angažmá velkým úspěchem! Veronika se ale bohužel rozhodla, že na konci sezóny Východočeské divadlo opustí a vydá se na „volnou nohu".

Divácky nejoblíbenějším hercem pardubického divadla se podeváté v řadě stal Ladislav Špiner, jenž své příznivce v loňském roce nejvíce zaujal v roli Jaga v Othellovi. Na druhé místo především díky roli Limonádového Joea diváci vynesli Josefa Pejchala, který mezi třemi nejlepšími figuroval už v roce 2012. A na vrchol popularity se také vrací zatím třetí Milan Němec, jenž navazuje na svou „předbrněnskou" diváckou oblíbenost. Milan oslňoval pardubické publikum v letech 1997-2007, poté si na osm let „odskočil" do Městského divadla Brno a od sezóny 2015/16 znovu působí v Pardubicích.

Vyhlášen byl také absolutní vítěz ankety. Nejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2016 získal Ladislav Špiner, jehož odměnila přímo Herecká asociace.