O historický úspěch v celosvětové soutěži Q talent pořádané ve Velké Británii slavnou skupinou Queen se postaral známý pardubický moderátor a zpěvák Jiří Ševčík. Stal se totiž prvním člověkem z bývalých post〜komunistických zemí, kterému se podařilo v tomto klání dostat až „na bednu“!

Pomohla náhoda

„Konečné třetí místo mne těší o to víc, že první dva soutěžící (Brit a Australan) jsou profesionálními imitátory zpěváka kapely Queen Freddieho Mercuryho a mají své revivalové skupiny,“ konstatoval Jiří Ševčík, jehož k této soutěži přivedla velká náhoda.


„Byl jsem zrovna v té době ve Velké Británii a o tom, že se tato akce koná, jsem se dozvěděl až na místě. Uznávám, že jsem tam trochu nezapadal, protože na rozdíl od ostatních jsem samozřejmě neměl žádný stylový kostým a nikoho neimitoval. Zatímco jiní soutěžící měli vyladěné oděvy do posledního detailu, já jsem vystupoval ve svém civilním oblečení. Zpočátku se na mne všichni dívali trochu divně, navíc když jsem ještě pro Q talent zvolil swingovou verzi Mercuryho písně Crazy Little Thing Called Love,“ pousmál se moderátor a zpěvák, jehož vystoupení bylo osobnostmi nabitou porotou vyhodnoceno jako nejzábavnější.

„Za celkové umístění jsem obdržel pohár a diplom od kytaristy Queen Briana Maye a bubeníka této legendární britské formace Rogera Taylora. Hlavně jsem byl ale pozván, abych zazpíval na velkém koncertě pro tisícihlavé publikum,“ prozradil Jiří Ševčík.

„Byl jsem poctěn, že jsem se na jednom pódiu setkal s Brian May Bandem v čele s Mercuryho dvorním doprovodným hráčem, kterým byl Spike Edney. Členové této formace navíc koncertují a nahrávají s takovými hvězdami, jako je například Phil Collins, Paul McCartney, U2, Rolling Stones, Eric Clapton, Sting, Ozzy Osbourne, Bon Jovi či Duran Duran. A najednou tihle muzikanti doprovázeli mne,“ poznamenal pardubický umělec.

Pojede i za rok?

„Na této akci jsem kromě Crazy Little Thing Called Love zazpíval i píseň Mustapha. Členové kapely mne navíc k mému velkému překvapení požádali, abych se právě já ujal poslední pecky celého koncertu – skladby We Are The Cham〜pions,“ podotkl Jiří Ševčík, jehož organizátoři Q talentu pozvali jako hosta na další ročník této soutěže a zároveň mu umožnili zavítat na pražský koncert skupiny Queen.

„Ten se uskuteční koncem října,“ podotkl osobitý kumštýř, který působí též jako sólista Big Bandu Felixe Slováčka a spolupracuje i s dalšími swingovými a jazzovými tělesy.