Pardubická inscenace soutěžila o titul Komedie roku na 17. ročníku celorepublikové přehlídky nejlepších divadelních komedií – Grand Festivalu smíchu.

„Je to skoro dvacet let, co jsem ve Východočeském divadle hostoval v inscenaci Mnoho povyku pro nic," prohlásil Jiří Dvořák, jehož prý baví poslouchat humorné historky některých svých kolegů. „Jedním z nejvtipnějších vypravěčů je Petr Kostka, který si jako host zahrál v pátečním představení Východočeského divadla. Seděl jsem s ním v šatně ve vinohradském divadle a dodnes ho musím poslouchat," vtipkoval kumštýř, který zářil i v legendární inscenaci Městského divadla Brno Brouk v hlavě.

„Tato hra je Hamletem komedií. Když jsem se nahlas vyjádřil, proč já, jako dramatický umělec, mám mít hlavní roli v této hovadině, vzala si mě do parády Zdena Herfortová a dvacet minut na mě intenzivně hovořila. Sklopil jsem uši a od té doby jsem nikdy v žádné divácky úspěšnější komedii neúčinkoval. Premiéru měla v roce 1996 a hraje se dodnes," podotkla hvězda filmové pohádky Anděl Páně, v němž známý kumštýř ztělesnil postavu čerta Uriáše. „Je to neuvěřitelný úspěch, že druhý díl vidělo přes milion lidí. Nevím, čím jsme si to zasloužili," sdělil Jiří Dvořák. „Nikdo se mě neptejte na to, jestli bude trojka. To si vymyslel Ivan Trojan, aniž by se někoho z nás zeptal. Takže ve trojce bude asi hrát sám," žertoval.