„Od svých přátel, kteří tu už hráli, jsem věděla, že Česká republika je krásnou zemí. I moje matka se tu před několika lety byla podívat a z Prahy se vracela úplně nadšená,“ svěřila se v exkluzivním rozhovoru pro náš Deník Joyce Mercedes, která byla hlavní hvězdou páteční párty v pardubickém Ideonu.

„V Pardubicích se mi moc líbilo. Je to příjemné městečko,“ konstatovala po prohlídce historického centra města. Na ní se vydala i přes nepříznivé počasí a drobný „handicap“ – chůze po dlažbě na vysokých podpatcích asi nebyla zrovna nejpohodlnější…

Na Pernštýnském náměstí Joyce zaujala hlavně budova pardubické radnice a Morový sloup. S údivem přijala informace, že se v Pardubicích vyrábí semtex a že město udržuje přátelské styky s holandským městem Doetinchem.

V jedné z restaurací ji překvapila velká porce norského salátu a zachutnalo moravské víno. „Historické centrum Pardubic na mě zapůsobilo jako nějaký malebný obraz,“ vyznala se světoznámá diskžokejka, která je mimochodem obdivovatelkou děl českého rodáka Gustava Klimta.

„Jeho obrazy se mi moc líbí. Jednou bych ráda nějaký vlastnila,“ uvedla Joyce Mercedes, jež během posledních dvou let stačila navštívit více než čtyřicet zemí.

„Každý stát i město na této planetě má své kouzlo. Publikum je však všude po světě prakticky stejné. Existují samozřejmě kulturní rozdíly, ale nakonec je stejně hudba setře,“ podotkla holandská star.

„Snad jedině v Číně mne překvapilo, že návštěvníci ve zdejších klubech běžně pospávají a nikomu to nepřpadá divné. Je to hlavně proto, že Číňané neumějí pít alkohol. Snaží se ho zkonzumovat rychle co nejvíc a nedokáží odhadnout míru,“ všimla si hvězda páteční párty v Ideonu, jež byla součástí celorepublikového turné Havana Club Tour De Bar 2007. Pardubice však byly jedinou zastávkou, kde se Joyce Mercedes objevila.

Šestadvacetiletá Holanďanka si v minulosti zahrála například s Paulem van Dykem, Derrickem Mayem či Sashou.

„Mým cílem není vystupovat po boku slavných diskžokejů. Hlavní je, aby se lidé bavili při mých setech,“ řekla pohledná blondýnka, která se souběžně věnuje modelingu. „Mám tuto profesi ráda. Těší mě, když můžu vypadat krásně,“ dodala na závěr Joyce Mercedes.