Na programu bude mimo jiné premiérové uvedení skladby uměleckého vedoucíhí a sbormistra Bonifantes Jana Míška, jíž je nová kantáta na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena Holčička se sirkami.

Kantátu pro chlapecký sbor, sóla, smyčce a tubulární zvony zkomponoval Míšek podle slavné pohádky na libreto Kateřiny Prouzové.

Jan Míšek (narozen 1976) své první sbormistrovské zkušenosti získal vedením přípravných oddělení Boni pueri. Jeho profesory dirigování byli Jiří Skopal (Univerzita Hradec Králové) a Vlastislav Novák (Konzervatoř Pardubice). Je absolventem několika mistrovských dirigentských kurzů (prof. Gert Frischmuth, Gábor Hollerung, prof. Friedrich Krell, Robert Sund, prof. Jerry Jordan). V roce 1999 Míšek uskutečnil svůj velký sen a v Pardubicích založil chlapecký sbor Bonifantes. „Na skládání mi bohužel mnoho času nezbývá. Těším se vždy na to, až se naskytne komponování, které mě opravdu baví,“ uvedl Míšek. Jeho skladba Donec eris, kterou věnoval profesoru Jiřímu Skopalovi, byla vybrána jako povinná v kategorii ženských sborů na Mezinárodní soutěži Riva del Garda 2003 v Itálii.