Areál se otevře v 10 hodin dopoledne a jako první se na pódiu v 10:45 hodin objeví Romuald Klemm hrající alternative-pop. Po něm zazpívá Eliška Buociková.

Během dne dojde i na známější jména, vystoupí například slovenská kapela No Name, dále Kamil Střihavka, skupiny Jelen, Wohnout, PSH, Trautenberk, Dymytry a Visací zámek.

Na festival se po šesti letech vrátí skupina Kryštof, která si přichystala jedinečnou show s velkou výpravou a světly včetně legendárního kola, na kterém frontman Richard Krajčo projede nad hlavami fanoušků.

Bude to zážitek

„Tento víkend máme nabito, jak se říká. Své tažení zakončíme dnes na Kunětické hoře a bude to bezesporu převeliké. Počasí má být nádherné a my věříme, že koncert bude zážitek – pro nás určitě. Těšíme se prostě moc,“ popsal Richard Krajčo.

V závěru festivalu se představí rapper Marpo se svým Troublegangem a celé finále pak bude od 23:15 hodin patřit rockové kapele Harlej.

Akce však tradičně nebude jen o muzice, ale také o poznávání historie. „Festival Hrady CZ letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkový okruh hradu Kunětická hora,“ řekla Martina Chvojka Reková z agentury 4press.

Jezdit bude i kyvadlová doprava, a to od pardubického vlakového nádraží do obce Ráby a zpět.

Strážníci doprovodili až do bytu ženu, která nemohla najít cestu domů.
Sténání a voda spustily poplach