„Operu jsem vystudovala po všech těch letech strávených v muzikálech jsem snil o tom, že se k ní vrátím, ale přiznávám, že člověk za ty roky pozbude jistotu. Ale když jsem před rokem začal brát hodiny operního zpěvu u Vlado Chmela, začal jsem mít pocit, že by to přece jen šlo,“ uvedl Daniel Hůlka.

Halový operní projekt vznikl spontánně. Vlado Chmelo je totiž hlasovým koučem nejen Hůlky, ale také zpěváků Petera Bergera nebo Terezy Mátlové, a protože dost často zkouší společně, jednoho dne je napadlo vytvořit projekt, ve kterém se všichni představí v áriích, v nichž naplno zúročí své pěvecké schopnosti.

Orchestr i projekce

Už dva měsíce probíhají zkoušky na lednovou premiéru, která se uskuteční v sobotu v Brně. Kromě sólistů se připravují také dva sedmdesátičlenné orchestry. Diváci se mohou těšit i na velkoryse pojaté projekce.

„Musím říct, že to bude opravdu jedinečný projekt, nic se nenechává náhodě. Je radost na něčem takovém pracovat,“ nechala se slyšet Tereza Mátlová.

Záchrana tonoucího bezdomovce.
VIDEO: Muž spadl do jezírka, vytáhli ho až strážníci

Přípravu projektu Belcanto si pochvaluje i zpěvák Peter Berger, který na zkoušky přiletěl z italského Turína, kde vystupuje. „Pro mě je to velká výzva. Jsem zvyklý vystupovat v operních domech, ale v halách jsem ještě nikdy nezpíval,“ řekl Berger.

V pardubické enteria areně uvidí diváci projekt Belcanto v neděli 19. ledna od 19 hodin. Těšit se mohou na árie a duety z děl Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadea Mozarta, Giacoma Pucciniho, Giuseppe Verdiho, Johanna Strausse či Leonarda Bernsteina. Dirigentem bude Leoš Svárovský, poté se Belcanto přesune do Liberce.

TEREZA ČERNOCHOVÁ se narodila 31. prosince v 9 hodin a 56 minut. Vážila 2890 gramů a měřila 48 centimetrů. Maminku Barboru podpořil u porodu tatínek Jiří. Na sourozence se těší čtyřletá Katka. Rodina bydlí v Sezemicích.
OBRAZEM: Právě jsme se narodili