Zajímavou kombinaci hvězd i publika nabídl páteční mejdan Evropy 2, který se uskutečnil v pardubickém Ideonu.

Toto výstavní a společenské centrum vzaly doslova útokem nejprve hlavně -náctileté fanynky. Dorazili totiž jejich miláčkové – stále populárnější popová skupina Slza.

„V Pardubicích to byl náš úplně první samostatný koncert," nechal se slyšet v rozhovoru pro Deník Petr Lexa, zpěvák skupiny, která se stala absolutním vítězem letošních Hudebních cen Evropy 2 a má na svém kontě už dva prestižní Slavíky v kategorii Objev roku a Hvězda internetu.

PRVNÍ AUTOGRAMIÁDA

„Pardubicko pro nás určitě není neznámým regionem. V okolí Pardubic jsme měli jedny z našich prvních vystoupení – na Kunětické hoře a v Lázních Bohdanči," poznamenal Petr Lexa.

Památnou zůstane i autogramiáda, při níž fanoušci a především fanynky kapely doslova zaplnili pardubické Pernštýnské náměstí a kdy se kolemjdoucí divili, jaké hvězdy do tamní prodejnys „cédéčky" dorazily.

„Byla to naše první autogramiáda v regionu, takže jsme vůbec netušili, jak to celé bude vypadat. Čekali jsme, jestli někdo přijde. Oddychli jsme si, když jsme viděli, že na nás čeká plné náměstí. Na Pardubice tedy máme velmi příjemné vzpomínky," svěřil se kytarista Slzy Lukáš Bundil, který už se nemůže dočkat toho, jak před vánočními svátky kapela trochu zvolní.

„Těším se na válení v posteli, pohádky i cukroví," usmíval se Lukáš Bundil.

UŽ NAPSAL JEŽÍŠKOVI

„Zatím jsme blížící se Vánoce moc nezaregistrovali. Ale je pravda, že už jsem si napsal Ježíškovi, tak doufám, že se mi pomalu dívá po dárcích," doufá zpěvák oblíbené formace Petr Lexa.

„U nás vánoční tradice dodržujeme a myslím, že to ještě dlouho vydrží, protože mám výrazně mladšího bratra. Letos určitě budeme čekat na Ježíška a lít olovo," podotkl Petr Lexa.

„Loni jsem se pokoušel lít olovo, ale moc mi to nešlo, tak uvidíme, jak to dopadne letos," přidal se Lukáš Bundil, který stejně jako jeho parťák ze Slzy Petr Lexa bude mít na Štědrý den k večeři klasiku – kapra s bramborovým salátem.

„Mezi svátky nás čeká jeden koncert, a to 29. prosince. V novém roce bude naší prioritou další deska. Vydat ji chceme na podzim. Do té doby ale vyrazíme na samostatné koncerty. Už pomalu chystáme jarní turné," dodal Lukáš Bundil.

A jaké bude nové album? „Úplně jiné než ty předchozí určitě nebude. Kdo zná Slzu, tak ji určitě pozná. Ale víc prozrazovat nechceme. Ať si fanoušci počkají na nový singl. Ten chceme představit na jaře příštího roku," sdělil kytarista Slzy, která v Ideonu zahrála své hity Celibát, Katarze, Léto lásky či Lhůta záruční.

Poté předala pomyslnou štafetu hvězdám Evropy 2 Leoši Marešovi, Patriku Hezuckému a Pavlu Cejnarovi.