V působivém příběhu ze třicátých let o tom, jak se z pouliční zpěvačky stane úspěšná studentka konzervatoře, se po jeho boku objevili také někdejší členové Východočeského divadla Martin Hrubý v roli režiséra a představitel „konzervativně konzervativního“ profesora Vydry Miroslav Babuský, který do pardubického stánku paní Thálie nastoupil v roce 1981 a působil zde rok. Hlavní roli Josefiny Zajícové ztvárnila v boleslavském nastudování Lucie Matoušková, jejíž tetou je herečka Jana Hlaváčová.

„Toto představení mám oblíbené proto, že tato Vančurova hra je takovým českým Pygmalionem nebo My Fair Lady,“ sdělil Ota Jirák.

„Režisérem a choreografem inscenace je Radek Balaš, který mě donutil, abych zpíval a tančil, což, jak všichni dobře vědí, je má velká doména,“ nešetřil sebeironií populární kumštýř. „Zpívám sice trochu falešně, ale za to neudržím rytmus a pohybuji se s elegancí pancéřové divize,“ pokračoval Ota Jirák.

„Nakonec jsem ale na tuto roli nechal panem režisérem přemluvit. Říkal jsem si, že to někde ve mně možná dřímá a objevím v sobě muzikálového herce. Přiznám se ale, že obor opravdu měnit nehodlám,“ dodal s úsměvem na rtech při své návštěvě Holic.

„Když slyším Holice, vybaví se mi zdejší rodák Emil Holub,“ podotkl oblíbený umělec, který byl převážnou většinu své dosavadní kariéry na volné noze. „Až na stará kolena jsem šel do boleslavského angažmá. Toto divadlo je nejblíže od chalupy, kde žiji,“ vysvětlil svou volbu Ota Jirák.

„Do Prahy už jezdím jenom za prací,“ nechal se slyšet kumštýř, jenž v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě ztělesnil roli primáře dětského oddělení Pantoflíčka. „Stále se věnuji i dabingu. Mé milované JůHeláky namlouvám společně s Jirkou Lábusem už šestadvacet let,“ uzavřel herec, který propůjčil svůj hlas postavičce Hele.