To vše a mnohem víc slibuje unikátní spojení východočeské hudební formace Pirate Swing Band a hvězdy kultovního pražského Divadla Semafor Jitky Molavcové. Koncertní program nazvaný Pirate Swing Band Gala budou moci diváci zhlédnout 7. prosince v pardubickém Kulturním domě Hronovická a 11. prosince v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis a lístky na oba už jsou nyní v prodeji v obvyklých předprodejích.

„Pozvání zazpívat si s kapelou Pirate Swing Band mě moc potěšilo,“ nechala se slyšet opora slavného semaforského souboru, který letos slaví 60. narozeniny. „Tuším, že hudební setkání s Pirate Swing Bandem bude jedinečné. Spojuje nás přece naše oblíbená muzika,“ poznamenala Jitka Molavcová. „Od dětství miluji hudbu Jaroslava Ježka. Dodnes zpívám písničky s texty Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Můj táta miloval džez a díky němu jsem se zamilovala do Louise Armstronga a Dukea Ellingtona. To mně bylo asi 11 let,“ zavzpomínala hvězda Semaforu, která bude jedním z exkluzivních hostů pořadu Pirate Swing Band Gala.

„S Piráty si kromě skladeb od Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha střihnu také slavnou píseň Hello, Dolly, kterou jsem poprvé slyšela ve 13 letech v podání Louise Armstronga. Ani ve snu mě tehdy nenapadlo, že si ve stejnojmenném muzikálu zahraji a zazpívám titulní postavu Dolly Leviové na velké scéně Hudebního divadla v Karlíně,“ prohlásila zpěvačka, herečka a multiinstrumentalistka, jež za její ztvárnění získala dokonce prestižní Cenu Thálie za rok 1996.

„Nezapomeneme ani na písničky Jiřího Šlitra a Suchého,“ zdůraznila jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské kulturní scény, která si i díky svému komediálnímu talentu vysloužila přezdívku „klaun v sukních“.

Na východ Čech se Jitka Molavcová vrátí moc ráda. „V Pardubicích a Hradci Králové jsem zažila krásná představení s filharmonií v titulní dramatické roli melodramatu J. A Bendy Ariadna na Naxu. Byl to pro mě hluboký zážitek,“ dodala zpěvačka.