Před 522 lety dorazil na Kunětickou horu u Pardubic král Vladislav Jagellonský a pasoval syny Viléma z Pernštejna na rytíře. Tuto událost si v neděli připomenou návštěvníci hradu Kunětická hora. Čekají na ně kostýmové výklady vedené formou dialogu mezi Vladislavem Jagellonským a Vilémem z Pernštejna. Součástí prohlídek je i pasování návštěvníků na rytíře. Skupina historického šermu Fortis představí zájemcům výstavu zbraní a zahraje divadelní scénky.

V Doubravicích u Pardubic se v sobotu od 10 hodin uskuteční čtvrtý ročník výstavy historických vozidel, především traktorů. Vystavovatelem se může stát každý, kdo vlastní nějaký historický stroj. Stačí ho jenom přivézt. Předpokládaná doba trvání akce je šest hodin. Občerstvení bude na místě zajištěno.

V Pardubicích započaly letní koncerty na Pergole v Polabinách, které se konají každou neděli od 16 do 18 hodin. Na Pergole tak v následujících týdnech bude znít jak country, lidová, dechová, tak i taneční hudba. Tuto neděli to bude dechová hudba v podání kapely Pardubická šestka, která hraje od roku 2007.

V Grandiózním kulturáčku, sídlícím ve druhém patře Obchodního centra Grand na náměstí Republiky, se v sobotu od 10 hodin uskuteční druhý ročník turnaje ve hře Afrika. Zváni jsou všichni milovníci deskových her.

Nelze zapomenout na hudební festival Létofest, který začíná již v pátek po 15. hodině na pardubickém dostihovém závodišti. Program pokračuje i v sobotu, a to od 15 hodin.