V sobotu a v neděli se v železničním muzeu v Rosicích koná Parní víkend. K vidění bude mnoho strojů a zařízení na páru. Po oba dva dny je areál otevřen od 10 do 17 hodin. Na trať vyrazí historický motoráček Hurvínek, který pojede z Pardubic do Slatiňan a zpět.

Tanec na vzdušných šálách můžete zhlédnout v sobotu od 15 do 18 hodin v Bubeníkových sadech. Pro zájemce je připraven workshop šálkování i párového akrobatického tance. Akrobatický tanec na šálách patří do cirkusového umění.

Po stopách Pernštejnů se můžete vydat v sobotu odpoledne s Východočeským muzeem Pardubice. Prohlídkový okruh představí nejcennější pardubické stavby spjaté s obdobím pozdní gotiky, renesance a baroka, především ale ty, které byly postaveny za 69 let, kdy Pardubice vlastnil Vilém z Pernštejna a jeho synové Vojtěch a Jan. Prohlídka začíná na pokladně Východočeského muzea v 15 hodin, nutná je však rezervace předem. Další termíny, na které je možné se na emailu rezervace@vcm.cz objednat, jsou soboty 27. července a 17. srpna.

O bezlepkovém vaření se můžete dozvědět více v neděli během rodinného odpoledne, které na grilovišti v parku Na Špici pořádá pardubický Celiaklub. Akce je určena pro všechny, který se týká téma celiakie a bezlepková dieta. Děti se mohou těšit na soutěže, dospělí na koutek zdravé výživy a diskusi o obchodech a restaurací.

Z nadjezdu u pardubické nemocnice v Kyjevské ulici ve čtvrtek upadl další kus betonu.
Z mostu u nemocnice odpadl další kus betonu