Deník se věnuje významným výročím kulturních osobností pravidelně, v případě Karla Kryla se však rozhodl jít jinou cestou. „Jeho osobnost a význam výrazně překročily kulturní oblast, některé jeho písně se staly symbolem porobeného českého národa a velkou část lidí v naší republice ovlivňuje dodnes. Proto mu věnujeme seriál, v němž budou hrát významnou roli vzpomínky blízkých, obdivovatelů i dalších lidí,“ poznamenal šéfeditor Deník.cz Tomáš Herman.

Jedním z mnoha, kteří na Karla Kryla pro Deník zavzpomínali, je například komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko. S písničkářem se potkával jako s kolegou v Rádiu Svobodná Evropa v Mnichově. A pokud vás zajímá, proč se tehdy mnozí posluchači divili, že jeden ze sportovních redaktorů má stejný hlas jako Kryl, už brzy se to v seriálu dozvíte.

| Video: Youtube

Na jednoho z hlavních představitelů československého protestsongu bychom rádi zavzpomínali i spolu s našimi čtenáři. Pokud ve svém foto archivu najdete snímky s Karlem Krylem nebo z akcí, kde jste poslouchali jeho hudbu, budeme rádi, když se o ně s našimi čtenáři podělíte.

Seriál Měsíc Karla Kryla startuje už v pondělí 11. března v tištěném Deníku i on-line na webu denik.cz.

Výzva pro čtenáře: Pošlete nám fotografii nebo svou vzpomínku na Karla Kryla

Znali jste Karla Kryla osobně a máte ze setkání s ním fotografie, o které byste se chtěli se čtenáři Deníku podělit? Fotili jste na jeho koncertě? Najdete ještě po letech snímky z akcí, na kterých jste písničky Karla Kryla poslouchali? Nebo byste nám jen rádi napsali výjimečnou vzpomínku na legendárního písničkáře?

Pošlete nám je do 31. března v elektronické podobě na adresu kryl@denik.cz nebo klasickou poštou na adresu: Deník, U Trezorky 921/2, 158 00, Praha 5 – Jinonice. Na obálku prosím připište Karel Kryl.