Rodiště nekorunovaného krále českého dabingu, známého herce a dabéra Františka Filipovského, už v sobotu opět přivítá mistry v této umělecké disciplíně.

Jedenadvacátý ročník udílení Cen Františka Filipovského nejlepším dabérům láká nejen na samotné vyhlášení prestižního ocenění, ale i na bohatý doprovodný program.

Ten bude jako již tradičně hostit Masarykovo náměstí.

Blanarovičová, Hlas i Nedvěd a Neckář

Slavnostní zahájení přeloučských oslav se uskuteční v sobotu ve 13:15 hodin.

Od 13:20 hodin odstartuje svůj první blok populární herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, která ještě jednou pobaví diváky od 14:40 hodin.

Ve 13:50 hodin přijde na řadu František Nedvěd se skupinou Tiebreak. Ve 14:30 hodin se zájemci mohou těšit na kouzelnické vystoupení.

V 15:15 hodin přijede pozdravit přeloučské publikum Ivan Hlas se svým triem.

Ve čtyři hodiny odpoledne přijde na řadu revival slavné světoznámé skupiny U2.

O hodinu později pak vypukne samotné předávání cen nejlepším dabérům v přeloučské Občanské záložně. To je sice jen pro pozvané, ale přímý přenos bude k vidění také na Masarykově náměstí na velkoplošné projekci.

Po skončení slavnostního večera v Záložně dojde na další velmi očekávaný bod letošních oslav. Půjde o vystoupení populárního zpěváka Václava Neckáře se skupinou Bacily. To vypukne v 19 hodin.

Od 20:30 hodin pak bude milovníky tvrdší muziky bavit kapela Polymetal.

Cimbálovka zahraje na pódiu za školou

Živo bude také na pódiu za školou T. G. Masaryka.

Od 13 hodin se zde představí Dechový orchestr přeloučské základní umělecké školy, o hodinu později ho vystřídají kolegové z Chotěboře.

V 15:15 hodin se dočkají všichni milovníci cimbálové muziky. O dobrou náladu se bude starat Réva.

V 16:45 hodin tu zahraje Dudácká kapela Bedrník.

Závěr programu za školou obstará Dechový orchestr Věnovanka, a to od 18 hodin.

Po celý den bude na přeloučských oslavách k vidění také jarmark a další atrakce.

„Návštěvníci se mohou těšit na široký výběr keramických výrobků, vitráže ze skla, obrázky, dřevěné výrobky, košíky, drhání, tkaniny, šperky, rakytníkové produkty, sušené plody, koření, maďarské speciality, dětskou dílničku či flašinetáře," informovala náš Deník mluvčí přeloučské radnice Martina Horáčková.

Kdo má letos šanci v Přelouči zvítězit?

A kdo má letos šanci získat ocenění pro nejlepší dabéry?

V mužské kategorii to je Vojtěch Dyk, Petr Lněnička a Jiří Ployhar, mezi ženami se rozhodne mezi Zlatou Adamovskou, Vilmou Cibulkovou a Simonou Postlerovou.

Vstup na Sochařský workshop? Zdarma

Tradičně se do přeloučských oslav zapojuje také Klub umění Art-Club Přelouč, který zve zájemce na pátý ročník Sochařského workshopu.

Ten se koná v prostorách zahrádky Občanské záložny.

„K vidění zde budou práce sochařů a výtvarníků. Široká veřejnost si tu může vyzkoušet vše na vlastní ruce. Od 19 hodin je zde připraven také hudební program," poznamenala mluvčí přeloučské radnice a dodala, že výtěžek z prodeje občerstvení na Sochařském workshopu bude věnován na dětskou kliniku fakultní nemocnice v Hradci Králové. „Novinkou letošního ročníku je i prodej výrobků chráněných dílen a centra Kosatec," nechala se slyšet Martina Horáčková a doplnila, že Sochařský workshop bude zítra otevřen od 9 do 17 hodin. Vstup na něj je zdarma.   (pad)