Povedenou klauniádou pomohl populární herec Martin Dejdar společně s členy Východočeského divadla Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem zahájit 17. ročník Grand Festivalu smíchu. Prestižní přehlídka celorepublikových divadelních komedií se v Pardubicích koná od pondělního večera a potrvá týden.

„Na Grand Festival smíchu jsem se vrátil po dvou letech. Tehdy jsem moderoval Galavečer smíchu," konstatoval Martin Dejdar. „Sedmnáct ročníků, to už není jen tradice. Jde o jasný důkaz, že si tato akce našla své pevné místo mezi festivaly. Mám radost, že hlediště je plné spoustou diváků a na jevišti se hrají skvělá představení. A pokud se najdou i ti, co dokážou pomoct dobré věci jako partneři či sponzoři, tak je to jedině dobře," nechal se slyšet oblíbený kumštýř, jenž se prý náramně baví skoro každý den. „Člověk se báječně zasměje už jen ve chvíli, kdy si pustí v televizi zprávy. To řve smíchy od rána do večera," podotkl populární bavič.

„Osobně se bavím pokaždé, když vstoupím k nám do pražského Studia Ypsilon, kde už třicátou sezonu sdílím společnou šatnu s kolegou Jiřím Lábusem," dodal patron letošního prvního soutěžního představení festivalu. Tím byla inscenace Frank V. v podání Městského divadla Brno.