Slavnostnější tečku za končící plesovou sezónou si jen těžko představit bez divadelních plesů. Divadlo proměněné v luxusní taneční sál po dvě noci obsadilo představení rozehrané samotnými návštěvníky na jevišti, které se proměnilo v taneční parket, a to jak na pátečním Divadelním bále, tak na sobotním Městském plese.

Program byl po oba večery bohatý. Tančící hosty střídala profesionální předtančení, módní přehlídky ať už luxusních šatů v sobotu, nebo divadelní přehlídka hereckých kostýmů. Zážitkem bezpochyby byla pěvecká vystoupení herců pardubického divadla, kteří by se v bloku písní 70. a 80. let mohli klidně měřit s původními interprety. Divoký rytmus i pro oko také připravila sobotní barmanská show Petra Hurty.

Spíše zklamáním byl závěr Městského plesu, kde místo skvěle hrajícího Pirate Swing bandu od půlnoci nastoupila diskotéka se „zaručenými" hity československého normalizačního popu, která k atmosféře pardubického plesu v opeře hrubě nepasovala, ale k vyhnání váhajících hostů posloužila dobře.

Zdařilé představení naopak představovala dražba obrazů v závěru Divadelního bálu. Ladislav Špiner se snažil přesvědčit přítomné k nákupu obrazů. Výtěžek bude určen na rekonstrukci průčelí Malé scény ve dvoře. Autorem výtvarného návrhu průčelí, které postavou tanečníka s deštníkem na pouliční lampě odkazuje na muzikál Zpívání v dešti, je Pavel Novotný. Ladislav Špiner své dražební i konverzační umění prodal úspěšně, stejně jako obrazy. Páteční ples také odhalil výsledky divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce.

NEJ herci jsou Martina Sikorová a Ladislav Špiner

Nejoblíbenějšími herci Východočeského divadla Pardubice jsou Ladislav Špiner a Martina Sikorová.

„Nejvíce hlasů získala za role v muzikálech Cabaret, Jeptišky a Zpívání v dešti. Na druhém místě se umístila Petra Janečková, která je držitelkou již deseti ocenění nejoblíbenější herečky, a loňskou třetí pozici obhájila dnes již hostující Petra Tenorová," uvedl mluvčí divadla Radek Smetana.

Stále i Amadeus

Kde se překvapení nekonalo, byla kategorie o nejoblíbenějšího herce. Zde svou pozici posedmé v řadě obhájil Ladislav Špiner, na jeho záda pomyslně dýchá Petr Borovec a Martin Mejzlík, kteří obsadili druhé a třetí místo. „Výkony Ladislava Špinera kladně hodnotili diváci doslova za všechny role. Řada z nich i po letech stále vzpomínala na jeho výkon v Amadeovi," dodává Radek Smetana.

Pěvecké hvězdy

Martina Sikorová si k vítězství v divácké anketě zase připsala i další prvenství, a to za absolutní vítězku hlasování.

Vynikající pěvecké kvality ostatně nejen Martina Sikorová, ale i Petra Janečková, Dagmar Novotná a Jana Ondrušková dokazovaly po celý Divadelní bál. Ať už společně s Komorní filharmonií Chrudim na úvod plesu, tak se skupinou Uši Music Band a Martina Sikorová navíc ještě v divadelní kapele Můžete si za to sami! Ve všech jmenovaných případech naprosto famózní výkon.