Kouzlo Pernštejnské Fortuny fungovalo i na folkové hvězdy. Přesvědčit se o tom mohli na vlastní oči návštěvníci hudebního festivalu, který od čtvrtka do neděle hostil pardubický zámek.
Genius loci si v pátek večer pochvalovala i první dáma českého country Věra Martinová či hlavní hvězdy sobotního dne – brněnská skupina Kamelot v čele s Romanem Horkým.
„Byli jsme moc rádi, že jsme si v Pardubicích konečně mohli zase po delší době zahrát," řekl Roman Horký.

„S Pardubicemi jsme měli dlouhá léta družbu, ještě když existovala legendární Stopa. Těší nás, že v ní pokračujeme i s mladší generací, kterou reprezentuje zejména kapelník Marienu Víťa Troníček," sdělil lídr Kamelotů. Ty  publikum nechtělo dlouho pustit z pódia. Došlo dokonce hned na čtyři přídavky. Nádvořím zámku tak zněly i nesmrtelné hity, jako například Země antilop, Zachraňte koně, Honolulu či Pozor, tunel.

Fortuna při mně stála mnohokrát, říká Věra Martinová

První dáma české country Věra Martinová byla jako hlavní host pátečního programu festivalu Pernštejnská Fortuna, který se uskutečnil na nádvoří pardubického zámku,  skvělou volbou.
„V životě jsem si prožila spoustu situací, kdy při mně Fortuna stála," konstatovala Věra Martinová, která během své bohaté hudební kariéry zažila i několik nepříjemných událostí. Například když v dubnu roku 1986 ještě jako členka dívčí skupiny Schovanky opouštěla hotel nacházející se jen sedmnáct kilometrů od Černobylu pouhých deset dní před jadernou havárií.

Nebo když v roce 1989 prodělala těžkou autohavárii či když v den teroristických útoků na USA, 11. září roku 2001, byla nedaleko Světového obchodního centra…
„Já si na Vrtkavou Štěstěnu nemůžu stěžovat. Proto, když jsem se na ni na pardubickém zámku byla podívat, pozorovala jsem ji s velkou pokorou. Také jsem byla překvapena, že se dívám na možná vůbec první akt v dějinách," přiznala Věra Martinová, které se zamlouvalo i prostředí, v němž se festival odehrál.

Podobně se vyjádřil i písničkář Slávek Janoušek. Ten kromě „rodinných" písní, které složil pro svého otce, matku i děti, věnoval jednu ze skladeb i dlouholetému kamarádovi, písničkáři Pepu Streichlovi, jenž nedávno zemřel. „Poslední dobou toho posílám tam nahoru docela dost," posteskl si  Slávek Janoušek.

Skvělé vystoupení na zámku předvedla i českobudějovická kapela Epy de Mye, jejíž nakažlivá energie a obrovské nasazení dokázalo dostat publikum do varu.