„Koncerty v divadlech jsou úplně jiné než naše běžná vystoupení. Myslím, že lidé nás mohou poznat z trochu jiného úhlu pohledu,“ domnívá se zpěvák skupiny Kryštof.

„Člověk sedí, povídá si s diváky a předvádí akustické aranže písní. Pro obě strany je to něco úplně nového. Nás to baví strašně moc,“ nechal se slyšet Richard Krajčo.

„Máme radost z toho, že funguje i komunikace s obecenstvem. Jen je vždycky třeba najít prvního odvážlivce. Jakmile ostatní zjistí, že normálně odpovíme, tak už to většinou jde,“ poznamenal frontman kapely Kryštof, jehož některé kritiky srovnávali dokonce s takovými mistry zábavy, jako Vladimír Menšík či Miroslav Donutil. „To mi samozřejmě polichotilo. Je fakt, že historky jsme schválně vybírali tak, aby byly humorné, ale to, že o mně psali až tímto způsobem, mě mile překvapilo,“ řekl Richard Krajčo.

„Jsme rádi, že má naše divadelní turné takový ohlas. Dokonce už jsme se dohodli, že bychom si ho někdy v budoucnu rádi zopakovali. Určitě je to forma, kterou chceme i nadále využívat, ale zároveň přijdou na řadu i klasické koncerty,“ ujistil známý kumštýř, jenž se společně se svými „kumpány“ z kapely zastavil rovněž ve Východočeském divadle.

„V poslední době máme na Pardubice a okolí docela štěstí. Hrajeme tu opravdu hodně často,“ konstatoval frontman skupiny Kryštof, která se v létě objevila na Kunětické hoře na festivalu České hrady.cz a pak na zářijovém Velkém dni piva v pardubickém pivovaře.

Těší se na pauzu

„Lidé tu na nás stále chodí a my se rádi vracíme tam, kde máme fanoušky,“ konstatoval Richard Krajčo, podle něhož však v žádném případě nehrozí, že by se vydal na šňůru vyprávět veselé historky bez muziky jen on sám. „Právě ve spojení mluveného slova s muzikou je to kouzlo. V Česku nikdo nic takového ještě neudělal a myslím, že to ani dlouho neudělá,“ dodal lídr Kryštofů.

„Přestože i fanoušci jsou, alespoň soudě podle ohlasů na webových stránkách, z našeho turné nadšení, už jsem z něj trošku unavený,“ přiznal.
„Kromě této šňůry teď těžce stíhám divadlo a natáčení pokračování televizního seriálu Nemocnice na kraji města. Například hned po pardubickém vystoupení jsem odjížděl pryč, protože druhý den ráno jsem už v 6.30 hodin nastupoval na plac a točil Nemocnici a pak ještě večer spěchal na představení Richarda III. Proto se už moc těším, až naše turné skončí 15. prosince v pražském Stavovském divadle a já budu mít skoro dvouměsíční pauzu sám pro sebe,“ vyprávěl všestranný umělec.

„V únoru příštího roku bychom chtěli jet jen pár koncertů, v březnu a dubnu pak klubové turné. Vzhledem k tomu, že jsem odmítl nějaké natáčení a docela se mi pročistilo i divadlo, tak snad dodržím to, co jsem si slíbil. Opravdu chci zvolnit. Proto jsem i klukům z kapely oznámil, že v roce 2008 pojedeme maximálně padesát koncertů a víc ani ťuk,“ uzavřel Richard Krajčo.