V pardubické galerii Mázhaus na Pernštýnském náměstí vystavuje své obrazy pardubická malířka Tereza Kurková. Výstava s názvem Barevné okamžiky potrvá do 26. listopadu. Galerie je otevřená denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin a přístupná je zdarma. 

Tereza Kurková tíhla od malička k malování a současně ji bavily jazyky. Když se po maturitě rozhodovala, kterou cestou se dát, skloubila oba zájmy dohromady a vystudovala Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V současnosti pracuje jako učitelka výtvarné výchovy a německého jazyka na základní škole. Tereza vždy ráda cestovala. Již při studiích využívala nabídky studijních programů, popřípadě vyrážela na letní pracovní kempy, kde kromě zdokonalování jazyka čerpala i inspiraci pro svá díla.

„Charakteristickými rysy tvorby Terezy Kurkové jsou expresivní svižné malby s absencí detailu, tvořené zejména velkými štětci. Za použití především nemíchané barvy vznikají obrazy většinou zářivé, syté a živé," popsal Aleš Chaloupka z Turistického informačního centra Pardubice, který se na přípravě výstavy podílel.

Tvorba Terezy Kurkové zahrnuje také portréty. Ve spolupráci s písničkářkou a muzikoterapeutkou Markétou Havlovou kreslí i pro děti.

Tereza Kurková vystavuje v Mázhausu.Tereza Kurková vystavuje v Mázhausu.Zdroj: Facebook Terezy Kurkové

Na výstavě Barevné okamžiky zpracovává motivy krajin, ulic a kaváren. Ve svých obrazech usiluje o zachycení atmosféry místa a okamžiku. Obrazy jsou malované především akrylovými barvami na plátno či dřevěnou desku.